Tipy na hraní

Hebký čas stínítek a malých lampiček: Dobrou noc....

Hebký čas stínítek a malých lampiček: Dobrou noc....

Začíná čas světýlek a postelových lampiček, kdy do celé krásy vynikne jejich výjimečnost. A když se v takový setmělý večer u dětské postýlky při světle lampičky rozhlédnete tak… vidíte to taky? Všechno je náhle jiné. Hezčí, měkčí.

Měkounké světlo různých svítidel mění pokoj v hebce objímající prostor, do kterého s radostí přidáte i jiné dekorace. Ve kterých pokoj vypadá rázem jinak. Jako by do něj vstoupila POHÁÁÁDKA...

Víte, v čem jsou stínítka tak báječná?

Jsou to maličká světýlka, jejichž nápaditost je skryta v pestrém papírovém okraji, který je pomalován výjevy, jež vás svedou do světa hebkých snů, fantazie a příjemného usínání. Děti budou tyhle drobnosti přímo milovat. Tak moc dráždí fantazii a přitom uklidňují...

A když už jsme u toho kouzla jemného světýlka, které s takovou krásou vyniká v podzimních a zimních večerech, což třeba svítící sněžítko s jednorožcem? V tomhle musíme přiznat, že firma Djeco opravdu umí!

Ten pestrý svět dětské fantazie!

V tu chvíli se dostáváte do světa pohádek, možná do sněhového světa, ve kterém budete hledat tajemný hrad ledové královny.

Pomůže vám jednorožec, nebo bude jednorožec tím, koho budete muset ze spárů zlé královny zachránit?

Stát se může úplně všechno, a hlavně – každou  noc se může stát úplně jiný  příběh.

Časovač: Samovolné vypínání světýlek

Maminky, nemusíte mít vůbec strach, že se sněžítka i stínítka vybijí. Stínítko se zhasíná automaticky po dvaceti minutách, sněžítko po dvou hodinách. Výdrž mají na celou zimu, takže jde o skvělou zábavu na dlouhé večery, snad až do jara. A tak můžete s dětmi usínat i vy… S poklidem a bez starostí, všechno se o sebe postará samo.

Tak dobrou noc!

23bfb81f3109426386f3b7a233543726-nocni-svetlo-snezitko-djeco-jednorozec

 

 

RECENZE: Společenská hra od Djeco - Komáři

RECENZE: Společenská hra od Djeco - Komáři

Hra, kterou jsem vybrala v katalogu francouzské firmy Djeco byla jasnou volbou i pro děti. Hned na první pohled všechny upoutá lákavé balení a po rozbalení pevné krabičky jsou děti vyloženě nadšené. Uvnitř jsou totiž nádherné figurky včel, komára, jablíčka a květiny. Dále se v krabici ukrývá 48 karet (16 komárů, 16 včel, 16 jablek) a žetony s beruškou. Nám hned po rozbalení všechny figurky sebral Daneček a chtěl si s nimi samostatně hrát:-).

g61e574f3d5513-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let

Celá krabice je velice pevná, krásně vizuálně zpracovaná, materiál karet uvnitř je mnohem lepší než jsou klasické papírové. Mají speciální úpravu proti trhání.

Společenská hra Komáři je určena pro 2-4 hráče a výrobce ji doporučuje pro děti od 5 let. My už s jistotou víme, že ji zvládne i dítě od 4 let. Výhodou je to, že zabaví i dopělé, o to více si pak s dětmi budete chtít společně hrát a to tady hlavně jde:-).U této hry jde především o postřeh a rychlost. Rychle vyhodnotit situaci zobrazenou na kartách a podle toho reagovat. Cílem hry je nasbírat co nejvíce žetonů s beruškou. Pojďme se podívat, jak hráč tyto žetony získá.

p61e574dcf1190-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-8

Všechny karty se rozdají mezi hráče a ti si je položí do balíčku před sebe obrázky dolů. Doprostřed hrací plochy se dá figurka květiny, komára a jablíčka. Každý hráč si vezme figurku včely a jeden žeton s beruškou. Začínají všichni hráči najednou. Každý ve stejný čas otočí vrchní kartu ze svého balíčku a podle toho, jak karty padnou se musí hráči zachovat.

 • Pokud dva nebo více hráčů otočí kartu komára, musí tito hráči (jen tito hráči) rukou „chňapnout“ po 
  figurce komára.
 • Pokud dva nebo více hráčů otočí kartu včely, musí tito hráči (jen tito hráči) položit 
  svou figurku včelky na květinu.
 • Pokud dva nebo více hráčů otočí kartu jablka, všichni hráči se snaží 
  vzít figurku jablka.
 • Pokud žádné otočené karty nejsou stejné, nenásleduje žádná akce

m61e574df23e68-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-7

Ten hráč, který byl nejrychlejší získá žeton berušky. Naopak hráč, který se splete zase jeden žeton musí odevzdat. Hra pokračuje do té doby, než dojdou karty v balíčku. Potom si každý hráč spočítá získané žetony a ten, který jich má nejvíce, vyhrál.


Pozn.: Hrají-li čtyři hráči, může nastat situace, kdy bude třeba udělat dvě akce, například jsou-li otočeni dva komáři a dvě včely nebo dvě jablka a dvě včely, atp. Akce se tedy týká všech hráčů. 
Vítězný žeton berušky dostanou jen dva nejrychlejší hráč

Hra se nám všem moc líbila. Je to nenáročná hra u které je záruka kopa smíchu a zábavy. Nezabere hodně času a je ideální jako rodinná zábava.

561e574e5c1adb-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-5

061e574f1d3dc4-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-2

 

 

4 tipy na nejlepší karetní hry pro děti od 3 do 5 let

4 tipy na nejlepší karetní hry pro děti od 3 do 5 let

Máte doma dítě ve věku 3 až 5 ti let a chcete si společně zahrát nějakou karetní hru? Máme pro vás 4 tipy na jednoduché karetní hry, které jsou zábavné, svižné a navíc dokonale zpracované. Všechny hra vyrábí francouzská firma Djeco a mají jedno společné. Jsou velice odolné, ideální pro malé začínající hráče. Někdy se může stát, že děti neunesou svou první prohru a tyto karty jsou k tomu přizpůsobené. Jsou z pevnějšího materiálu a speciálně upravené tak, že se nedají lehce roztrhnout jako klasické karty a zároveň mají i speciální voskový povrch, díky kterému je stačí setřít a třeba kapičky vody s nimi nic neudělají, Karty dokonale chrání pevná krabička, která zajistí, že se jim během cestování v batůžku nic nestane. 

TIP 1 - Prší pro nejmenší

Karetní hra, která se hraje podobně jako klasické Prší. Jen je o hodně jednodušší. Na kartách jsou obrázky zvířátek v různých barvách. Každému hráči se rozdají 4 karty a doprostřed se dá jedna karta lícem nahoru. Zbytek karet se dá do balíčku doprostřed lícem dolů. Hraje se stejně jako Prší, jen hráč se zbavuje karet tak, že dává zvířátko na stejné zvířátko ( motýl na motýla) nebo stejnou barvu na stejnou barvu (fialového motýla na fialovou kočičku). 

Ten hráč, který se zbaví karet jako první, vyhrává. 

Máma Lucka radí: U nás je tato hra velice oblíbená, je sice určena pro děti do 5 let, ale u nás starší Eliška i Péťa se do hry rádi přidají. Nebojte se ji tedy pořídit i pro sourozence s větším věkovým rozdílem.

TIP 2  - Zvířecí rodinky

Karetní hra pro malé děti na způsob kvarteta. Jen tady se hledají zvířátka do páru. Každému hráči se rozdají 4 karty a ty si dá před sebe tak, aby na ně ostatní viděli. Zbytek karet se dá do balíčku doprostřed lícem nahoru. Když je hráč na řadě, vezme si kartu z balíčku a položí si ji před sebe. Pak se podívá na karty na stole (prvně na svoje, pak na karty soupeřů) a snaží se najít kartu do páru: buď tu kartu najde u sebe, nebo u jiného hráče. Pokud kartu najde, pár si ponechá. Pokud ne, nechá kartu ležet na stole.

Hra končí, když se sesbírají všechny páry zvířátek a vyhrává ten hráč, který jich sebral nejvíce. 

761dee3332e189-img-1079-jpg_1

TIP 3 - Mláďátka

Karetní hra, kterou bez problémů zvládnou už děti od 2,5 let. V balíčku karet jsou totiž překrásné ilustrace mláďátek zvířátek. Všechny karty se rozdají na stůl obrázky nahoru. Dětem řekneme, že všechna tato mláďátka se ztratila a musí se rychle dostat domů, děti se tedy musí chovat jako jejich maminky.

Každý hráč si tajně vybere jedno ze zvířátek, aniž by to komukoli řekl, a začne napodobovat buď zvuky zvířátek (slepička dělá kokodák, pejsek hafhaf, ovečka béééé a žabka kvák nebo kuňk), jejich pohyby, nebo obojí. Zbylí hráči se snaží přijít na to, o jaké zvířátko se jedná. Pokud si myslí, že zvíře  poznali, řeknou jeho jméno, případně ukáží na obrázek (pro nejmenší děti). Pokud hráči zvířátko uhodli, může jít domů k mamince – karta se odstraní ze stolu, protože zvířátko „šlo domů“. Takhle hra pokračuje, dokud všechna zvířátka nenajdou své maminky. Když všechna zvířátka najdou své maminky, všichni vyhráli. Tato hra se bude líbit i dětem, které nerady prohrávají. 

j61dee3f248042-img-0955-jpg

961dee3ec64021-img-0963

TIP 4 - Malé rybky

U této zábavné hry jde o postřeh a rychlost. V balení je  karet, na každé kartě je půl rybičky. Rozložte všechny karty na stůl obrázky nahoru. Všichni hráči hrají najednou. Kdo sestaví jako první rybičky (jedna rybička ze stejných karet) vyhrává. Hra je opravdu zábavná a budete překvapeni, jak rychle to malé děti dovedou.

i61dee336a67d3-img-1078

j61dc6ef25ea9a-rybicky-djeco

Tip Mámy Lucky: Pro menší děti vyberte do začátku jen polovinu rybiček a postupně přidávejte.

Karetní hry jsou ideální na cesty, jsou rychlou záchranou, když jsou děti nemocné nebo musí trávit delší čas zavřené doma. Pokud zrovna takovou záchranu potřebujete, podívejte se na celou nabídku karetních her nebo na článek: 12 tipů, jak zabavit děti doma.

Máme pro vás 10 tipů na dárky za vysvědčení

Máme pro vás 10 tipů na dárky za vysvědčení

Je to neuvěřitelné, tak strašně ten čas letí. Děti si zase pomalu zvykaly na školní lavice a za pár týdnů už budou vítat letní prázdniny. Školáci se na prázdniny jistě už těší, ale ještě před tím je čeká jeden velice důležitý den. Bude se totiž rozdávat vysvědčení. Na tento okamžik se většina dětí moc těší, ale najdou se i takové, pro které je tento den hodně stresující. Nezapomeňte na to, že pro všechny byl tento rok obzvláště náročný, zvláště pro ty naše nejmladší. Většinu času trávily zavření doma u počítačů a jistě si nějakou tu i drobnou odměnu zaslouží každý z nich. Máme pro vás celkem 10 tipů, které mohou děti právě v poslední školní den jistě potěšit.

1. Zápisník na prázdninové výlety

Tento zápisník je doslova nabouchaný zábavou pro děti na cestách. Kromě toho, že se do něj zapisují výlety, lze ho dozdobit i pomocí samolepek, které jsou součástí balení, najdete uvnitř celkem 3 archy krásných samolepek. V deníku nechybí místo na přidání vlastních fotek a navíc je nabušený zábavou na cesty, uvnitř se skrývá spousta her a tipů, jak právě děti během cestování zabavit.

k5eda48c37c696-denik4

2. Nafukovací balón

Z tohoto balónu přecházejí až oči. Jsou nejen krásné, ale zároveň kvalitní. Je to ta pravá zábava na prázdniny, děti ho užijí jak v bazénu, u moře nebo prostě jen venku na zahradě nebo v parku. Jsou krásně ilustrované, obrázky mají na svědomí designéři z Francie.

q609ebdc59c50f-nafukovaci-mic-dino-djeco4609ebd6183ff6-nafukovaci-mic-kawai

3. Svítící samolepková sada

Krásná sada, která zabaví děti i na cestách. Navíc se díky této samolepkové knížce děti dozví spoustu nových informací. A pozor, stačí zhasnout a nějaké samolepky je rozsvítí. Vybírat můžete z motivů Lidské tělo, Hmyz, Oceán a Vesmír. 

p6080276f74b0b-samolepkova-knizka-svitici-ve-tme-jiri-models-hmyz0607ff5ac63a01-samolepkova-knizka-svitici-ve-tme-jiri-models-ocean

4. Tetovačky

Pokud chcete udělat dětem radost nějakou drobností, tak tetovačky jsou sázkou na jistotu. Ty od Djeca mají nádherné motivy a skvěle drží. Nechte je pěkně zaschnout a zaručujeme, že dětem nějaký čas vydrží. Navíc v balení jsou 2 archy tetovacích obrázků, mohou se tak tedy podělit i s kamarády.

05f0534d0c8d72-tetovani-djeco-temny-svetu604b998019f70-tetovani-djeco-vily-a-pratele

5. Magnetickou hru 

Tady rozhodně doporučujeme magnetické lodě, zabaví nejen kluky, ale i holky. Jedná se o tradiční hru v magnetickém provedení. Pokud ale vaše slečně tíhne spíše opravdu k holčičím věcem, zkuste sáhnout po protlačovacích obrázcích - módní návrhářka nezklame.

85b7d5b322388a-magneticka-hra-lode-djecox5c86b9a348b41-protlacovaci-obrazky-modni-navrharka

6. Logická dřevěná hra - Tajný kód

I o prázdninách je potřeba trochu zaměstnat hlavičky a logická hra tajný kód je na to přímo ideální. Úkolem je dekódovat čtyřmístný barevný kód svého protihráče, ale pozor cílem je objevit daný kód v co nejmenším počtu tahů.. Součástí balení je i praktický látkový pytlík, hru tak můžete vzít kamkoliv na cesty.

p62d0dff2b1511-logik-pro-deti

7. Kreativní sada

Vyberte dětem z naší pestré nabídky kreativních sad. Pro holky máme krásné tvoření se šperky od značky Janod a pro kluky třeba parádní mozaiky nebo svítící obrázky, kde děti musí sestavit elektrický obvod.

h5e6377b5280be-svitici-obrazky-hmyzc5f574ba83528b-sperky-panda-janod

8. Puzzle

Pořiďte dětem krásné puzzle, největší odměnou pro ně bude, když si postavíte společně. Nádherné jsou třeba od Djeco nebo od italské Ludatticy. Tak určitě doporučujeme puzzle detektivní, v balení je totiž lupa, kterou pak děti vyhledávají obrázky ukryté uvnitř puzzle.

8607ae3667abbe-detektivni-puzzle-ludattica-mestos58e33bfc81135-puzzle-slon-djeco-2

9. Karetní hra Sardinky

O tom, že tato hra úžasná rozhodla také porota, hra totiž získala řadu ocenění. Jedná se o karetní hru, kde vítězem se stává ten, kdo má nejlepší paměť a zároveň postřeh. Nejdete mezi svými obrázky sardinek přesně ty, které byly v konzervě? Pozor, hra má dokonalé ilustrace, za sardinkami se totiž skrývají rybičky v převleku za fešáky a dámy.

g590243b96b729-dj05161-karetnihra-sardinky

10. Lis na květiny

Prázdniny jsou tím pravým časem, kdy si můžete zkusit vyrobit s dětmi herbář. Je to jednoduché, pořiďte si praktický lis na květiny, a k tomu si od nás stáhněte úvodní listy do herbáře. Jsme si jistí, že vaše herbáře budou nádhernou vzpomínkou na prázdniny.

 

Stáhněte si opičku k vymalování a slepení

Pokud hledáte nějakou jednoduchou zábavu pro děti, máme pro vás jeden tip. Stáhněte si naši opičku, vybarvěte ji, slepte a darujte někomu, koho máte rádi. Krásný dáreček od srdíčka potěší maminku, tatínka, prarodiče nebo třeba kamaráda. Pro starší děti máme ke stažení ještě krásnou krabičku na valentýnský dárek nebo záložku pro tatínka.

K vybarvení tohoto obrázku doporučujeme hedvábné voskovky, které mají hodně syté barvy.

Stáhněte kliknutím na obrázek

m602828cd6c302-valentyn-vystrihovanka-01-01

Stáhněte si zdarma krásnou krabičku na dárek k Valentýnu

Stáhněte si zdarma krásnou krabičku na dárek k Valentýnu

Máme pro vás krásnou krabičku k dotvoření. Stáhněte si pro děti předlohu, vytiskněte a nechte děti tvořit, třeba vás překvapí pěkným dárečkem z lásky. Děti do krabičky mohou dát valentýnský dáreček pro maminku, tatínka nebo někoho blízkého, komu chtějí udělat radost. 

A máme pro vás krásný tip na dáreček, který se do krabičky vejde: Krásný přívěšek s medailonkem, který se dá otevřít a dovnitř vložit fotografie

4162_djeco-medailonek-na-krk-dama-divine

 

Stáhněte kliknutím na obrázek

16023fe7a5cfa3-valentynske-tvorei-pro-deti

Sníh a mráz: Jak si to užít i bez pobytu na horách a ještě se něco naučit

Sníh a mráz: Jak si to užít i bez pobytu na horách a ještě se něco naučit


Sníh a mráz nemusí být spojen jenom se sáňkováním, lyžemi nebo koulováním a sněhulákem. Chcete si s dětmi užít pořádně na vlastní kůži to, co nám nabízí jen vzácné zimní období a ještě se něco naučit.
Zabrousíme trošku do světa pokusů, ale bude to stát za to!

Lahev, voda a rozpínavost

Když voda mrzne, rozpíná se. Naplníte-li plastovou lahev vodou, ledu v ní bude víc než vody – a je-li jí hodně, lahev praskne. Vezmete-li skleněnou lahev, lahev praskne, střepy opadají a v ruce vám zůstane jen led vytvarovaný do tvaru lahve.

Voda a cukr, sůl a citronová šťáva

Jaké jsou rozdíly mezi mrznutím vody s obsahem soli (mrzne pomaleji), cukru nebo s kyselou složkou (ocet nebo citronová šťáva, může být i kyselina citronová). Zkuste v noci na mráz dát tři mističky s ochucenými vodami. Tipujte, jaký bude rozdíl mezi jednotlivými ledy?

Chutná přemrzlá voda měkčeji?


Dejte si pitnou vodu zmrznout ven. Poté ji vezměte zpět domů, nechte rozmrznout a vychladit, či jak máte vodu rádi a pak ji ochutnejte. Více zanícení milovníci vody mohou porovnávat, jestli přemrzlá voda skutečně chutná měkčeji než voda přímo natočená z kohoutku.

Kolik vody zbyde ze sněhu?


Je to jako s cukrovou vatou, ale to už asi tušíte. Není nad to si hezky připomenout fakt, že vody ze sněhu je mnohem méně než sněhu samotného. Nacpěte sklenici sněhem a nechte rozpustit. Kolik hmoty ubylo? Změřte si i centimetry na skleničce a třeba si procvičte zlomky.

Voda ve sněhu není čistá?

V roztátém sněhu je spoustu různých nečistot a prach. Zkuste nečistoty řádně prozkoumat.

TIP: Už máte zimy dost, udělejte si čaj a vyberte si nějakou pěknou tvořivou sadu

JDEME DO VĚTŠÍ ZÁBAVY!

Lední ozdoby i krmítka


Vezměte si větší plastové nádoby, lavory a velké misky (hodí se menší: muffinové formy, formičky na cukroví, bábovičky) a naaranžujte do nich různé ozdobičky, květiny, jehličnany, listy, hračky, co vás napadne. Zalijte vodou a nechte zamrznout. Ráno máte krásnou „skleněnou“ ozdobu. Kouzlit můžete i s vodou obarvenou barvivem.

TIP: necháte-li zamrznout semínka a potravu pro ptáčky a zároveň do vody postavíte třeba kovovou tužku (která se dá nahřát a vznikne pak díra pro protažení provázku pro zavěšení), můžete vyrábět i malá ledová krmítka, která budou postupně odtávat.

Ještě jednodušší je dát přímo do vody zamrznout celý provázek, ideálně po délce celé ozdoby, aby ozdoba co nejdéle vydržela. Uděláte-li ozdobičky do tvaru donutů, můžete je až hotové obvázat provázkem.

Zamrzající mýdlová bublina

Jsou-li opravdu silné mrazy, kolem – 10 až - 15 stupňů, lze učinit ještě jeden pokus. Zamrzající mýdlovou bublinu vytvoříte z klasického bublifuku. Jen to chce trpělivost. Bublina bude postupně zamrzat, čím větší mráz bude, tím dříve. Vytvoří krásnou kresbu jako když mráz kreslí na okna.

Barevné ledy

Stejné ozdobičky nebo třeba jen kostičky můžete vyrábět i přidáním potravinářského barviva do vody. Jako formičky se skvěle hodí silikonové formičky nebo formičky na vánoční cukroví. Malé barevné bábovičky nebo muffinky vám pak mohou ozdobit třeba okenní parapet.

Bábovky a svícínky!

Napadne-li dost sněhu, vytáhněte z kuchyně bábovkové formy, pečící formy a nacpěte do nich sníh a vyklápějte jako na písku. Do některých se vejde i svíčka, takže proč neudělat sněhový svícínek.

Karamel ve sněhu!

Uvařte karamel a naběračkou lijte malé kousky do sněhu. Ihned vám vzniknou parádní bonbony a lízátka!

Malování ve sněhu

Proč si neudělat z neškodných barviv a rozprašovacích lahviček barvy, kterými lze tvořit (rosit) do sněhu? Abstraktní umělecké dílo bude na světě!

Teploty v iglú

A když je sněhu dost a máte zahradu: což takhle zkusit iglú. Klidně může být i malinké. Kromě zábavy se stavbou a zabydlováním se můžete vrhnout do pokusu s teploměrem:
- Jaká je teplota venku, jaká uvnitř?
- Jaká je teplota v noci, udrží iglú vyšší teplotu i v noci?
- Jak se zvedne teplota, když v iglú necháte zapálenou čajovou svíčku?

A jak u toho všeho nezmrznout?

Rozhodně se vybavte dobrým oblečením i kosmetikou. 

b15d4786ffe4cf499d7565901f0d2a76-shutterstock-1891559713

 

Hrajeme si doma - Míchání barev

Hrajeme si doma - Míchání barev

Chytrá opička je tu s dalším tipem, jak se doma zabavit s dětmi. Tentokrát se podíváme na to, jak se míchají barvy. Ukažte dětem, jak se míchají jednotlivé barvy a z jakých základních barev vznikají. 

Podívejte se na jednoduchou tabulku míchání barev a vyzkoušejte ji společně s dětmi. Stačí k tomu vodové nebo temperové barvy.

h5e76140118df3-michej-barvy-s-chytrou-opickou-1

Míchání barev - tip na aktivitu

Natočili jsme jednoduché video, jak si hrát s barvami. nalijte do talíře nebo misky olej. Smíchejte temperu s vodou a pomocí pipety nebo stříkačky vytvořte na hladině barevné kaňky. Můžete si s nimi hrát a pozorovat, jak se barvy míchají.

Tipy na vánoční dárky pro roční dítě

Tipy na vánoční dárky pro roční dítě

Rytmus, zvuky, barvy, pohyb! To vaše roční dítě teď asi zajímá nejvíc, že? Zkuste vysledovat, co u něj právě teď frčí, o co se zajímá, co ho fascinuje a láká. To je totiž ta věc, díky které právě teď spontánně rozvíjí přesně to, co rozvíjet potřebuje. Uděláte mu velkou radost, když mu nabídnete pomůcky a hračky, které mu s tím pomůžou.

Užívá si vaše děťátko, když věci padají, boří se a bouchají o zem? Pak jsou ideální různé kostky a krabičkové věže ze dřeva nebo z tvrzeného kartonu. Pořídit je můžete i s vozíčkem, který se dítě naučí používat při pohybu nebo do něj může kostky dávat zpátky. Třeba dřevěná skládací věž od Little Dutch má i otvory na vkládání tvarů na procvičování jemné motoriky. Postavte věž, předveďte, jak se kostky vkládají, jak se dají vozit, sypat, skládat...a dítě vám na oplátku nadšeně předvede, jak se jakékoli dílo dá krásně zbourat a rozházet po celé místnosti. 

Vánoční dárek pro 1 rok

Pokud už batole více nebo méně chodí a chůzi rádo trénuje, dejte mu do ruky tahací hračky, třeba dřevěný tahací zajíc. Objevíte spolu spoustu posuvných a zvukových prvků, které vás společně rozesmějí. Různá natahovací autíčka a letadélka frnknou pryč, než se dítě stačí rozkoukat, a bude mít co dělat, aby je dohonilo.

Pro soustředěnou činnost je bezvadná dřevěná duha, jejíž jednotlivé pečlivě zbroušené oblouky dokáže dětská fantazie proměnit v mosty, cesty, domy, pelíšky nebo tunely. Oblouky do sebe krásně zapadají, procvičují trpělivost i jemnou motoriku a hlavně se díky ní může dítě ponořit do vlastního světa. Jen ho jednoduše nevyrušujte a dejte mu prostor, když od vás zrovna nepotřebuje pomoct.

Vánoční dárek jeden rok

Rádo se vaše batolátko stará o jiné děti, hezky je hladí, dává jim napít a najíst? Tak to nejspíš zabodujete s vkusnou látkovou panenkou. Bydlí ve svém vlastním domečku z papíru a máme ji ve dvou velikostech a ve dvou typech – holčička nebo chlapeček. Povzbudíte tak dětskou empatii a sociální schopnosti. 

Dárek pro rok holka

Klasickou dřevěnou věží, kdy děti nasazují jednotlivé díly na tyč, dopřejete dítěti pocit vítězství a dobře vykonané práce. Nemusí je skládat podle velikosti, hlavní je, že tam jsou všechny. Dítě tak zažívá příjemný pocit, je na sebe hrdé a vy na něj můžete být také pyšní.

A o takové hezké pocity hrdosti, radosti a štěstí přece jde. Dopřejte je sobě i dětem, hračky vám s tím pomůžou!

Tvrdnoucí modelína: Super tip na domácí tvoření

Tvrdnoucí modelína: Super tip na domácí tvoření

k5c4e3c732a249-education-1814187-1280

„Jestli se s něčím setkávám každý začátek školního roku, tak jsou to prosby o další sadu výtvarných potřeb NA DOMA.“ Tohle jsou slova kdejaké maminky, a vyslechnou si je určitě i mnohé prodavačky v papírnictví. Začátek školního roku prostě voní novotou a děti to láká. 

Plni nadšení si chtějí doma vyrábět ze svých vlastních pastelek, voskovek a modelín. Jenže proč zůstat jen u toho? Když domácí vyrábění, tak ať nám pěkně zůstane na památku. Hmatatelné do ručičky!

Sáhnout můžeme po TVRDNOUCÍ MODELÍNĚ DJECO, která má nejen zářivé a živé barvy, ale i tu  báječnou vlastnost, že na vzduchu tvrdne. A barvy si zachová v plné kráse!

Je hebká do ruky

Její hebkost, až peříčkovou vláčnost, ocení zejména menší děti, které ještě nemají v ručičkách takovou sílu. Takže až bude váš školkáček závidět školáčkovi sadu tvrdých povinných modelín, překvapte ho jeho vlastní – a mnohem lepší! A navíc, co si vyrobíme, to nám zůstane jako krásný výrobek, kterým můžeme podarovat koho jen budeme chtít.

Procvičí si prstíky a jemnou motoriku. A nejen to!

Když jim dáte do ruky ještě nějaké nástroje, můžete bez obav modelínu krájet nebo stříhat – a tím vznikají úplně nové možnosti než jen u pouhého válení. Najednou se může narodit třeba i ježek nebo dikobraz.

Nechají pracovat fantazii. A u toho je prosím, milí rodiče, nerušte… Budete pak koukat!

Zjistí, jak k sobě ladí jednotlivé barvy. Nechte jim jejich vkus…

Můžete si zkusit barvičky i namíchat! To se budou dít věci…

A můžou se kochat jen tou hebkostí v ruce. Předpokládáme, že až zjistí podobnost s kynutým těstem, budete jim muset pokaždé obětovat kousíček při pečení.

A ten nám taky vlastně dobře zaschne do nějakého tvaru, i když ne tak dokonale jako tvrdnoucí modelína. Ale nakonec... vadí to dětem? Kdepak, pro je důležitý ten tvořivý proces!

A proč ne? Vždyť život je zábava! Zkusme se to od nich učit.