Kufr k moři! Co rozhodně nezapomeňte a pár dobrých tipů navrch!

Balíte-li kufry k moři, zcela jistě s vámi už cloumá nějaká ta cestovní horečka, a máte-li k tomu po ruce děti a balíte-li ještě navíc pro děti, je na místě si k ruce vzít tužku a papír a trošku plánovat. Co nebude psáno, jako by mohlo být zapomenuto. Což v případě zubních kartáčků, které lze dokoupit na místě, nevadí, ale v případě občanského průkazu nebo pasu, může být dosti problém.

Rozbalme si takový perfektně sbalený kufr k moři a nakoukněme do něj!

DŮLEŽITÉ NEZBYTNOSTI

Doklady

Občanský průkaz, cestovní pas, je-li potřeba, řidičský průkaz v případě, že si budete chtít na místě půjčovat automobil, nebo autem přímo jedete (v tom případě i doklady od auta), potom doklady, které máte od cestovní kanceláře, jedete-li s ní. Důležitá je také kartička zdravotní pojišťovny a různá připojištění na cestu.

Domácí náležitosti

Zní to sice jako banalita, ale nejdůležitější věcí na dovolené jsou pro vás klíče od bytu. V případě, že byste je někde v zahraničí ztratili, vyplatí se mít ještě jedny někde u příbuzných nebo u důvěryhodného souseda či kamaráda. V tomto případě je sichr opravdu sichr.

Peníze

Nezapomínejte na jistou hotovost v měně, do které jedete. Často je možné platit kartou nebo rozměnit až na místě, ale ne vždy je dobré na to spoléhat. Větší obnosy peněz můžete nechat v hotelovém trezoru.

Foťák, telefon a… NABÍJEČKY

Ke všem elektronickým vychytávkám, fotoaparát, kamera, telefon si nezapomeňte přibalit především nabíječku! Na tom už pár dovolených umělo ztroskotat….

Léky a hygienické potřeby

Do základního vybavení patří lék na bolest a horečku (Paralen, Ibuprofen…), živočišné uhlí nebo lék na průjem, léky na alergii, na spáleniny od slunce (například Panthenol), léky na žaludeční nevolnost při cestování. Dámy nepohorší nic, když si přibalí první pomoc na mykotické problémy, protože změna stravy i slaná voda může rozhodit i tuhle oblast. A samozřejmostí jsou léky, které užíváte trvale. Potom brýle, kontaktní čočky i s roztokem, pleťový krém, který používáte, šampony, kosmetické přípravky… hřeben, kartáč, fén… prostě hygienické potřeby.

TIP: Alespoň malé množství pracího prášku, a hlavně odstraňovače skvrn také do kufru vmáčkněte. Zachráníte tím nejednu situaci – zejména s dětmi.

Oblečení máte v oku, ale plavky dvakrát

Tady asi máte už svou míru a víte, kolik čeho si brát. Co je ale dobrým tipem – mít plavky dvakrát.  Každý dvoje, aby se daly příjemněji střídat a nemuseli jste zůstávat v mokrých.

Hračky pro děti na pláž

Přeci jen také počítejte s tím, že děti se nebudou máchat celý den k moři, ale bude potřeba i chvilku na odpočinek na pláži. Udržet malé děti v klidu ale není zrovna úplně jednoduché. Zkuste vybrat takové hračky, které vám nezaberou spoustu místa, ale přesto děti skvěle zabaví.

Vyzkoušet třeba můžete zvířátkové kostky, které jsou balené v praktické krabičce. Nebo co říkáte na znovunalepovací samolepkovou sadu plnou mořských víl? Pro kluky třeba zase sada plná dinosaurů. 

Adaptéry na zásuvky

Zjistěte si, jestli ve vaší destinaci nejsou potřeba adaptéry na zásuvky a případně si pořiďte svůj.

Termoska

Super věc. Ledově chladné pití na pláži vydrží, pokud budete chtít uchovat horkou kávu nebo kapučíno, vydrží vám také. Termoska je výbornou pomocnicí na dovolenou!

Pár svých utěrek

Utěrky, ubrousky, malé ručníky. Nemusíte na všechno použít hotelové a zejména s malými dětmi je využijete na neustálé utírání nečistot.

VYCHYTÁVKY PRO LEPŠÍ POCIT

Ochranu proti hmyzu

Kromě různých repelentů je dobrým tipem vzít si s sebou různé ochrany proti hmyzu do zásuvky, protože nikdy nevíte, jaká přesně bude situace na místě a jak bude váš hotel vybavený. Potom, jako když to najdete…

Špunty do uší

Ty měkké, z lékárny. Kvalitní a nenahraditelné v případě, že se něco zvrtne a váš pokoj bude na hlučném místě. Nebo budete mít zrovna hlučné sousedy.

Svíčky

Proč? No, protože ne všude jsou a co když si budete chtít udělat romantickou chvilku?

SKVĚLÝ NÁPAD! Plastové krabičky!

Při cestě na dovolenou do nich můžete nacpat cokoliv, od spodního prádla po drobnosti, sladkosti, jídlo… ale při zpáteční cestě jako když je najdete na nejrůznější suvenýry, mušle a věci, pro které se pak těžko hledají různé pytlíčky, igelity a… však to znáte. Šup s tím vším do krabičky.

A nejčastější chyba je…

A hlavní věc, která v kufru na dovolenou nesmí chybět – dost místa!

Spoustu věcí si povezete nazpátek – suvenýry, nové oblečení, místní dobroty nebo dárky svým blízkým. Pamatujte na to a při balení na dovolenou k moři si s sebou přibalte především kus volného místa.