RECENZE: Společenská hra od Djeco - Komáři

Hra, kterou jsem vybrala v katalogu francouzské firmy Djeco byla jasnou volbou i pro děti. Hned na první pohled všechny upoutá lákavé balení a po rozbalení pevné krabičky jsou děti vyloženě nadšené. Uvnitř jsou totiž nádherné figurky včel, komára, jablíčka a květiny. Dále se v krabici ukrývá 48 karet (16 komárů, 16 včel, 16 jablek) a žetony s beruškou. Nám hned po rozbalení všechny figurky sebral Daneček a chtěl si s nimi samostatně hrát:-).

g61e574f3d5513-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let

Celá krabice je velice pevná, krásně vizuálně zpracovaná, materiál karet uvnitř je mnohem lepší než jsou klasické papírové. Mají speciální úpravu proti trhání.

Společenská hra Komáři je určena pro 2-4 hráče a výrobce ji doporučuje pro děti od 5 let. My už s jistotou víme, že ji zvládne i dítě od 4 let. Výhodou je to, že zabaví i dopělé, o to více si pak s dětmi budete chtít společně hrát a to tady hlavně jde:-).U této hry jde především o postřeh a rychlost. Rychle vyhodnotit situaci zobrazenou na kartách a podle toho reagovat. Cílem hry je nasbírat co nejvíce žetonů s beruškou. Pojďme se podívat, jak hráč tyto žetony získá.

p61e574dcf1190-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-8

Všechny karty se rozdají mezi hráče a ti si je položí do balíčku před sebe obrázky dolů. Doprostřed hrací plochy se dá figurka květiny, komára a jablíčka. Každý hráč si vezme figurku včely a jeden žeton s beruškou. Začínají všichni hráči najednou. Každý ve stejný čas otočí vrchní kartu ze svého balíčku a podle toho, jak karty padnou se musí hráči zachovat.

  • Pokud dva nebo více hráčů otočí kartu komára, musí tito hráči (jen tito hráči) rukou „chňapnout“ po 
    figurce komára.
  • Pokud dva nebo více hráčů otočí kartu včely, musí tito hráči (jen tito hráči) položit 
    svou figurku včelky na květinu.
  • Pokud dva nebo více hráčů otočí kartu jablka, všichni hráči se snaží 
    vzít figurku jablka.
  • Pokud žádné otočené karty nejsou stejné, nenásleduje žádná akce

m61e574df23e68-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-7

Ten hráč, který byl nejrychlejší získá žeton berušky. Naopak hráč, který se splete zase jeden žeton musí odevzdat. Hra pokračuje do té doby, než dojdou karty v balíčku. Potom si každý hráč spočítá získané žetony a ten, který jich má nejvíce, vyhrál.


Pozn.: Hrají-li čtyři hráči, může nastat situace, kdy bude třeba udělat dvě akce, například jsou-li otočeni dva komáři a dvě včely nebo dvě jablka a dvě včely, atp. Akce se tedy týká všech hráčů. 
Vítězný žeton berušky dostanou jen dva nejrychlejší hráč

Hra se nám všem moc líbila. Je to nenáročná hra u které je záruka kopa smíchu a zábavy. Nezabere hodně času a je ideální jako rodinná zábava.

561e574e5c1adb-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-5

061e574f1d3dc4-spolecenska-hra-djeco-komari-prodeti-od5-let-2