10 tipů na vánoční dárky pro dvouleté děti

Dvouleté děti, to už je jiná! Ty už chvíli neposedí, baví je objevovat, tvořit, zkoušet a dělat všechno jako dospělí. Čím upoutat jejich pozornost, aby se rozvíjely, tak aby o tom pro samou zábavu samy ani nevěděly? Je tady várka dalších deseti tipů.

 

Užijte si s dětmi vesmírné dobrodružství. Nechte malé prstíky, ať trénují jemnou motoriku navlékáním 14 dřevěných vesmírných tvarů na šňůrku. Dřevěná provlékačka je uložená v praktickém malovaném kyblíčku, takže se určitě nic nepoztrácí a v pokojíčku jí to bude slušet. A pro milovníky zvířátek máme taky jednu překrásnou. 

m6173dfe770c9c-285a0147

 

Tvořit můžou děti také pomocí pěnových barev s aplikátorem. Mají ergonomickou rukojeť a  barvy jsou netoxické, dají se dobře umýt i vyprat a opravdu dlouho vydrží. Děti s nimi mohou puntíkovat nebo malovat stějně jako štětcem. 

j6173dc424ea19-dsc06020

 

Pevné kartonové puzzle na všechny způsoby nemůže chybět v žádné domácnosti. Ať už zvolíte Puzzle duo pelíšky, nebo Puzzle duo mláďátka, počítejte s tím, že to bude příjemná zábava i pro vás. Překrásné ilustrace na kartičkách i na balení jsou dílem francouzských designérů. Vše je z tvrzeného kartonu, takže toho vydrží opravdu hodně. Uvidíte, jak se budou děti soustředit, až budou hledat puzzlíky vhodné do dvojice. I spojování dvou dílků pro ně ze začátku bude možná oříšek, postupně se ale budou zlepšovat a také jejich logické myšlení se vytříbí. Hotovými dvojicemi hra nekončí, vymyslete s dětmi ještě příběhy a vyprávějte si. Navíc jsou krásné podobné od značky Ludattica, jejich díly jsou totiž ještě větší.

86173df394ac72-285a9648

Děti milují překvapení, to každý ví. Když děti postaví z velkých kartonových dílů Puzzle ledová kra, objeví po stranách 5 speciálních vytahovacích obrázků. V balení je i plakát, který dětem se skládáním poradí.

 

Magnetické hračky jsou sázkou na jistotu. Sada dvaceti nádherně ilustrovaných dřevěných magnetů se zvířátky z džungle probouzí v dětech fantazii – to budete koukat, co všechno vymyslí. Jsou to velké kusy, aby se dětem dobře držely, a jsou uložené v dřevěné krabičce s průhledným vysouvacím víkem. S pomocí magnetů můžete s dětmi probírat i emoce. Dřevěná naučná hračka z francouzských dílen učí děti rozpoznávat emoce přiřazováním obrázků na magnetickou desku. A magnetická kuličková dráha Smartmax zabaví celou rodinu. Zapojte představivost a postavte to nejspletitější bludiště pro kuličky. Trubky a jednotlivé magnetické díly se spojují jednoduchým kliknutím. Jednotlivé sady stavebnic mezi sebou můžete libovolně kombinovat.

 

Společenské hry se dají hrát už i s takhle malými dětmi. Třeba desková hra Ovocný sad pracuje s principem obyčejné spolupráce, kdy táhnete za jeden provaz, abyste vyhráli nad mlsným havranem. Zahrajete si všichni a jedna hra trvá asi 10 minut. Při hře Bingo se děti zábavnou formou učí barvy. Vyfasují kartu a přiřazují na ní chybějící barvy ve formě žetonů. Sada obsahuje 6 velkých karet, 60 kartonových barevných žetonů a pytlík.

 

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme nálepkový arch pro výrobu pokojíčku z krabice – třeba se bude hodit pro starší sourozence.