10 tipů na vánoční dárky pro děti od jednoho roku

Lámete si hlavu nad tím, co byste tak tomu ročnímu děťátku pořídili, aby si užilo zábavu a zároveň rozvíjelo svoje dovednosti a motoriku? Vsaďte na rytmus, pohyb, barvy a zvuky. Máme pro vás další várku deseti tipů na vánoční dárky pro děti od jednoho roku!

 

K tréninku jemné motoriky přímo vybízí stylový dřevěný domeček v nádherném pastelovém provedení.  Učí děti rozpoznávat tvary a barvy, koordinovat ruku s okem a je tak roztomilý, že vám nebude vadit vkládat lesní zvířátka pořád dokolečka. Když už dítě vkládá jedna báseň, zkuste trochu vyšší obtížnost. Tahle dřevěná motorická hra totiž kromě poznání správné barvy a tvaru trénuje také překonávání překážek. Pohyblivá dřevěná tyč dítě vybízí k tomu, aby s tvary otáčelo a posouvalo je pomalinku až do zdárného konce.

Výtvarný projev začíná být nedílnou součástí vašich dnů? Nabídněte dítěti zářivé prstové barvy s pěnovým aplikátorem a dejte prostor jeho fantazii. Budete nejspíš potřebovat také nějakou podložku a ochranný úbor, ale nebojte, barvy se dají krásně umýt i vyprat. Na zkoušení úchopu pořiďte pratelné první fixy nebo dřevěné ergonomické pastelky s měkkou tuhou a vysokým podílem barevných pigmentů. Malují krásně sytě, aniž by se na ně muselo tlačit.

Hudebního nadšence jistě zaujme dřevěná zatloukačka a xylofon v jednom. Vybije trochu energie a zostří mušku při zatloukání kuliček, které při pohybu krásně zvoní a, když bude chtít, sundá odnímatelný xylofon a zahraje symfonii. Dřevěná dešťová hůlka je doslova návyková, při otáčení se uvnitř přesouvají kuličky a vydávají zvuk, který připomíná déšť. Dříve byla opravdu využívána k přivolání dešťových kapek, dnes děťátko zaujme jako rytmický hudební nástroj.

Vyskakující zvířátka ze dřeva nenechají v klidu žádné dětské prstíky. Malá sova sice vypadá, že už skoro spí, ale jakmile ji dítě zatlačí do dřevěné krabičky, díky pružině rychle vyskočí a letí. Zůstaneme ještě u jemných pastelových tónů – zkuste dřevěnou lesní dráhu. Dítě si potrénuje jemnou motoriku a koordinaci ruky s okem, až bude posílat ozdobená kolečka na cestu lesem. Barevná kolečka putují v doprovodu lesních zvířátek a rostlin až do domečku a zase od začátku. V motorickém domečku dítě hodí kuličku do komína, a jakmile projede všechna patra, zacinká o zvoneček.   

 

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme malá dáreček, který potěší děti ještě předtím, než přijde Ježíšek.

 

Přejeme příjemné společné hraní.