10 tipů na vánoční dárky pro děti od tří let

Vlastní názor, osamostatňování, a hlavně velké těšení na Vánoce – poznáváte tříleté děti? Právě pro ně jsme nachystali 10 tipů na dárky, které je určitě potěší, užijí si s nimi legraci, a ještě rozvinou jejich schopnosti a dovednosti.

První tři tipy se týkají hraček, které se nechaly inspirovat metodami Marie Montessori. Učení základů geometrie pomocí Tvarů půjde úplně samo. Podobný úspěch bude mít velký dřevěný Tangram. Hra obsahuje 25 karet s předlohou, podle které můžou děti skládat různé barevné obrazce. Rozhodně ale poskytuje prostor i pro vlastní fantazii. Čísla a počítání můžete s dětmi procvičovat pomocí dřevěné hračky vkládání a třídění, kdy vhazujete barevné dřevěné žetony do průhledných nádob podle předlohy. Pozorováním a hrou se toho děti totiž naučí nejvíc. 

Puzzle už nejspíš každé tříleté dítě minimálně někde zahlédlo a třeba o něj nejeví takový zájem, my máme ale puzzle s překvapením a něčím navíc. Třeba obří podlahové puzzle s vesmírnými ilustracemi poskládáte z 24 pevných dílů, a pak brýlemi, které jsou součástí balení, zkoumáte tajemství, která puzzle ukrývají. Designové dotykové puzzle Zvířátka z lesa dokonce získalo ocenění – není se čemu divit: nádherné ilustrace, kvalitní pevné zpracování, různé senzorické povrchy a krásná dárková krabice. 

Společné hraní prospěje i dospělým. Třeba karetní hra Tři prasátka se zaměřuje na rychlost a zručnost, takže dost možná zažijete nejednu porážku. Hraje se s dřevěnými obrázkovými kostkami a 54 kartami na stavbu domečku. Vyhrává ten, kdo domeček postaví jako první, než ho sfoukne zlý vlk. Nebo vsaďte na Soubor her – vyberte si mezi lotem, bingem, pexesem, vzdělávacími a postřehovými hrami a jistě v nějaké zazáříte vy i děti.  O trošku minimalističtější variantou je loto, bingo a pexeso Zvířátka s pěti hracími deskami a žetony se zvířecími motivy uloženými v parádní tvrdé krabici. 

Na závěr pro vás máme dva cestovní tipy pro malé cestovatele. Praktická a skladná psací tabulka s plastovou tužkou zachrání dlouhatánskou cestu za dobrodružstvím nebo zkrátí dlouhou chvíli v čekárně. Poklepáním se výtvory smažou a jede se dál. Magnetickou knihu při cestě také jen tak něco nerozhází. Magnetická skládačka s hodinami obsahuje 75 magnetů se zdravotně nezávadnými barvami, ciferník a karty s aktivitami pro různé denní doby. Taková kniha představuje ideální příležitost pro rozšíření slovní zásoby a trénink jemné motoriky, paměti, logického myšlení a představivosti.

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Při platbě předem je rádi doručíme bezkontaktně, stačí nám to napsat do poznámky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme nálepkový arch pro výrobu pokojíčku z krabice – třeba se bude hodit pro starší sourozence.