10 tipů na vánoční dárky pro děti do jednoho roku

Podzim už se projevuje víc a víc a někteří z vás už si jistě spočítali, kolik dní zbývá do Vánoc, že? Pokud patříte do skupiny lidí, kteří nakupují vánoční dárky v předstihu, s rozmyslem a v klidu, máme pro vás už teď 10 tipů na hračky pro děti do jednoho roku.

 

Malá miminka toho na hraní a rozvoj nepotřebují moc, ale o to víc se nad výběrem zkuste zamyslet. Obzvlášť u nejmenších dětí, ale i u těch starších, dbejte na původ a certifikaci použitých materiálů. Preferujte kvalitu před kvantitou. Vždyť to maličké teprve objevuje svět, všemi smysly nasává svoje okolí. Je důležité, aby hračky byly nezávadné – objevování žužláním a kousáním nějakou dobu potrvá. Postupně by hračky měly stimulovat dítě k různým aktivitám, k tříbení smyslů a ke zkoumání. Přírodní materiály bude mít miminko určitě nejraději.

Od úplně prvních dní můžete miminku kromě lásky a péče věnovat roztomilého chrastícího zajíčka. Plyšové zvířátko na dřevěném kroužku je naprosto bezpečné a přímo vybízí k objevování zvuků, typů materiálů a k prvnímu úchopu. Zvládne utišit i bouřící se dásně. Každé dítě alespoň na čas přilne k nějaké hračce nebo plyšovému zvířátku. Právě takovým muchláčkem, kterého vaše dítě už nedá z ruky, se může stát heboučký medvídek. Je ušitý z více druhů materiálů, dokáže obejmout i zahřát – no, zkrátka k pomazlení. Stejně tak může vyhrát první místo v mazlení medvídkový usínáček z organické bavlny, nabarvený ekologickými barvami na rostlinné bázi. Uzlík na jednom rohu poslouží jako držátko nebo kousátko. Hodit se může i ekologické kousátko z velkých dřevěných korálků na pevné šňůrce. Je vyrobené ze dřeva z trvale udržitelných zdrojů a ručně domalované ekologickými barvami. Taková kvalitní kousátka vydrží více než jednu generaci bezzubých žužlačů.

Tukanové dřevěné chrastítko si zamilujete i vy. Tahle značka to prostě s detaily a zpracováním umí, tak proč v dětech nepěstovat cit pro estetiku už od prvních měsíců života? Padne tak akorát do dětských ruček a nebude těžké zjistit, jak moc má tukan rád hrkání a létání.

Ještě více podnětů nabídne miminku hrací deka s hrazdičkou. Dítě se při odpočinku na zádech dívá na zavěšené hračky, které samo rozpohybuje. Při pasení koníků na bříšku objevuje různé zvuky hracích prvků přímo na dece. Najde tam zrcátko, proužky látek nebo chrastítko. Hrazdu můžete sundat a deku jednoduše na 30 stupňů vyprat, když bude potřeba.

Od deseti měsíců nabídněte miminku třeba první vkládačku s domácími zvířátky. Tuhle skvělou dřevěnou hračku si dítě díky praktickému madlu samo přitáhne a nic se nemůže poztrácet. Všechna tři vkládací zvířátka jsou totiž s deskou spojená šňůrkou. Potrénuje si jemnou motoriku, logiku a tvary – kruh, čtverec a trojúhelník. Pro zpříjemnění chvilek během koupání nechte děťátko umýt špinavá zvířátka. Při kontaktu s vodou špína z hrocha, slona a krokodýla zmizí, a tak nezbývá než s těmito hračkami do vody zahájit stříkací závody!

Pro motorické tréningy se bude hodit měkký malý míček s obrázky zvířátek. Je velký akorát do malé ručky a házet, chytat a kutálet s ním bude jedna radost. Dětem půjde dobře zmáčknout a můžou s ním klidně svačit, hodit ho do bláta nebo ho poválet v mrkvičkovém příkrmu – je totiž omyvatelný a poměrně odolný.

Kdybyste toho chtěli koupit více v jednom krásném balení, vyberte dárkovou sadu, která obsahuje jen certifikované dřevo a organickou bavlnu. Maminky i miminka v ní najdou roztomilou obrázkovou knížku, dřevěné kousátko se slonem a veselou plenku. A plenek, těch přece není nikdy dost.

 

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme nálepkový arch pro výrobu pokojíčku z krabice – třeba se bude hodit pro starší sourozence.