10 tipů na vánoční dárky pro děti od čtyř let

Vytvářet během dne prostředí, které srší podněty, může být náročné. S našimi tipy na hračky pro zvídavé čtyřleté děti to ale určitě zvládnete! Nezapomeňte vzít v úvahu jejich preference. Znáte to – co se líbí vám, se nemusí nutně líbit i jim. :-)

Advent se nezadržitelně blíží, tak co kdybyste ho letos vyřešili úplně jednoduše kouzelným figurkovým adventním kalendářem, který si budete v rodině předávat po generace? Domeček s vyskakovacími zvířátky je vyrobený z certifikovaného dřeva a recyklovaného papíru a je pomalovaný rostlinnými barvami. Zamiluje si ho celá rodina.

Nezapomínejte na důležitost společných chvil a zahrajte si deskovou hru Zvířecí kamarádi. Tahle je také z recyklovaných materiálů a potištěná inkoustem ze zeleniny. Herní plocha je specifická, sedněte si se spoluhráčem naproti sobě a postavte ji do tvaru A. Trénujte dedukci a uhodněte, kdo je za dveřmi dřív, než se rozhoupe váš soupeř. Ve hře Pirátský poklad, budete potřebovat spíš postřeh. V parádní pevné krabičce najdete 50 malovaných oboustranných žetonů a jeden žeton s bombou – všechny z tvrzeného kartonu, aby se tak snadno nepomačkaly. Skleněné kuličky s dřevěným důlkem zase prověří vaši trefu. Zahrajte si staré dobré cvrnkání venku nebo i doma, důlky jsou přenosné a dají se položit kamkoli.

Pro malé parádnice tu máme luxusní kosmetickou tašku plnou kvalitně zpracovaných kosmetických nezbytností. V dřevěné sadě nechybí zrcátko, vintage parfém s rozprašovačem, vysoušeč vlasů, pudřenka, rtěnka ani paletka stínů. Princezničky se budou tetelit blahem i se zábavnými puzzlíky Parádnice, kdy skládají panenky podle barvy, která zrovna padne na kostce. Procvičí si jemnou motoriku a posílí schopnost soustředění.

Trochu nenápadného vzdělávání zajistí praktické dřevěné počítadlo, na kterém si děti zkusí z jedné strany sčítání a z druhé odčítání. Jak to v té matematice funguje, dětem názorně představí edukativní počítací tyčinky z certifikovaného dřeva. Pomocí vizualizace, zkoušení a skládání různých délek děti pochopí základní matematické principy samy.

Společný čas před usnutím bývá příležitostí pro sdílení dojmů z celého dne. Zahajte povídání jednou z osmi pohádek. Promítací baterkou zaostříte na stěnu a příběh může začít. Promítačku, přenosnou svítilnu, projektor noční oblohy a noční světlo v jednom dodáváme v krásném dárkovém balení. Vše, co se během dne dětem přihodilo a potřebují to zpracovat, než půjdou spát, můžou promítnout do stínového divadla s baterkou. Stačí jen složit pódium a hurá na scénu s vlastními příběhy.

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme nálepkový arch pro výrobu pokojíčku z krabice – třeba se bude hodit pro starší sourozence.