Zdarma ke stažení

Tvoření pro děti: Stáhněte si legrační houpací opičku k dotvoření

Tvoření pro děti: Stáhněte si legrační houpací opičku k dotvoření

Jarní prázdniny jsou už pomalu tady a my máme pro vás bezva tvoření, které zabaví kluky i holky. Poproste rodiče, aby Vám stáhli naší opičku. Tu stačí vymalovat, slepit a pořádně rozhoupat. Z jedné strany je to pěkně veselá opička a z druh strany zase takové malé zlobidlo s vyplazeným jazykem.

Potřebujeme tedy:

  • Pastelky nebo fixy, voskovky
  • Lepidlo

Za nás určitě doporučujeme tyto univerzální voskovky, malují totiž překrásně a děti je pak mohou využít k malování na obličej, tělo, na sklo. Jejich barvy jsou syté a zvládnou je i malé děti. Nás Daneček tyto barvičky miluje. Můžete na začátek pořídit 12ks nebo pro větší malíře máme v nabídce 24ks.

12388-3_tookyland-jemne-voskovky-smyvatelne-12-ks 

 

tancici-opicky ke stažení v pdf

 

Stáhněte si Dopis pro Ježíška

Stáhněte si Dopis pro Ježíška

Vánoce, Vánoce přicházejí.... už pomalu a jistě ťukají za dveřmi a dětičky se chystají napsat svůj dopis Ježíškovi. Chytrá opička už je připravená a máme pro Vás opět krásnou verzi dopisu pro Ježíška. Můžete si ji zdarma stáhnout u nás na Chytré opičce. Pozor tentokrát je součástí i skládačka, ze které si děti vytvoří vlastní obálku na dopis pro Ježíška. Můžete ho určitě dozdobit pomocí nějakých krásných samolepek, které najdete u nás v obchodě.

A pozor máme pro Vás super tip na dárek do adventního kalendáře - Magnetické díly Vánoční knížky se dají pěkně rozdělit a jako poslední můžete dát samotnou knihu na skládání.

361631e8b31817-agneticka-vanocni-kniha-2

Dopisy ke stažení:

 

dopisjeziskovi v pdf

chytra-opicka-dopis-pro-jeziska-01 v pdf

dopisjeziskovi2020-1 v pdf

 

 

Stáhněte si - Létající čarodejnice na koštěti

Stáhněte si - Létající čarodejnice na koštěti

Máme pro vás další tvoření pro chytré opičky. Už 30.4. se to bude hemžit čarodějnicemi a my pro vás máme jednu hodnou k vystřižení a vybarvení. Díky provázku se čarodějnice s společně s kočkou a Chytrou opičkou proletí nad lesy.

Co budete potřebovat?

barvy - pastelky nebo fixy, nůžky, provázek, izolepu, 2 korálky

1. Vytiskni si tento dvoulist na tvrdý papír.
2. Vymaluj a vystřihni čarodějnici.
3. Ustříhni si cca 50 cm dlouhý provázek.
 Přibližně v polovině jej přilep na zadní stranu čarodějnice.
4. Vymaluj obrázek krajiny a prostřihni dvě dírky na krajích papíru.
5. Provázek s čarodějnicí protáhni dírkami tak, aby čarodějnice
 lítala při zatažení za jeden konec.
 Na konce provázku přivažte korálky, aby se provázek nevyvlíkal.

Líbí se Vám naše předlohy? Udělejte nám také radost a nasdílejte svůj výtvor na FB nebo Instagram, nezapomeňte nás označit @chytraopicka, my Vám pak pošleme pozdrav přímo od Chytré opičky.

A víte čím potěšit malé čarodějky a čaroděje?

Máme bezva karetní hru ČARODĚJKY, pozor tady je čarodějnice ale trochu zlá, musíte postavit zámek pro vílu dřív, než Vám ho zboží. A už jste viděli magické pero? Díky němu zůstane vše napsané skryté, text neodhalí ani zkušená čarodějka.

 

95d9e4f644cee9-karetni-hra-djeco-carodejky-chytraopicka1086087705b081bf-tajne-magicke-pero

 

carodejnice-vystrihovanka-ke stažení v pdf

Jak pomoci dětem naučit se násobilku rychle a správně? Přehled násobilky ke stažení

Jak pomoci dětem naučit se násobilku rychle a správně? Přehled násobilky ke stažení

Ach ta násobilka!

Pro někoho je násobilka naprostá brnkačka, pro jiného je to velké trápení a možná i pekelné topení. Čím více však dítěti ukážeme názorných cvičení, postupů a
pomůcek, tím pravděpodobněji si najde svoji cestu k pochopení malé násobilky. Malá násobilka je násobení dvou čísel, které jsou menší nebo rovna deseti.
Důležité je naučit se řadu deseti násobků „jako když bičem mrská“.
Tedy u násobilky dvou: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 a tuto řadu umět vyjmenovat poměrně rychle a jistě i od nejvyššího čísla dolů až k nule.

Můžete si násobky nadepsat na papírky nebo je třeba použít z různých didaktických her, kde jsou napsané na dřevěných kostkách (Malá násobilka v krabičce Bigjigs) či mouchách (Malá násobilka do 100 Bum Bác). Násobky za sebou stále dokola číst a postupně je otáčet, aby nebyly vidět, až se dítě celou řadu naučí zpaměti.

r60cac2b4663f9-bum-bac-nasobilka-haba

Některým dětem pomůže vysvětlení, že je to vlastně opakované sčítání stále stejného čísla (3 . 2 = 2 +2+2). Zahrajte si hru na schovávanou. Schovejte jeden z deseti násobků
a dítě musí přijít na to, který násobek se schoval.

Zkoušejte s dětmi říkat, kolikátý násobek dvojky je číslo 12 (šestý). Děti si je mohou ukazovat na prstech. Někomu také pomůže názorná práce s obrázky či manipulace
s předměty. Namaluji si čtyři komíny a každý komín bude mít na sobě dvě kostky. Kolik kostek celkem jsem namaloval? (8) Vytvoř příklad…(4 . 2 = 8). Komíny nemusíte jen malovat, ale také je třeba
stavět z dřevěných kostek.

Máme 4 talířky, na ně rozdělíme 8 fazolí tak, aby na každém talíři bylo stejně. To už brousíme také k dělení. Znázorni za pomocí fazolí a talířů příklad 5 . 2=.

Také je možné při počítání používat násobilkovou tabulku a mít zrakovou oporu, ale nemělo by zůstat jen u té, protože děti už je pak jen opisují a nad násobením nepřemýšlí, i když si příklady
s výsledky alespoň fixují a zapamatovávají.

Záleží na domluvě s paní učitelkou! Jak jsme si řekli na začátku, čím více cest dítěti ukážete, tím snadnější pro něj bude najít si tu sobě vlastní.

 

Tip Chytré opičky: Super hra s násobilkou a krokodýlem. Spočítej, kolik módních doplňků má na sobě krokodýl a to číslo vynásob vylosovanou kartou, honem rychle ulov správný výsledek pomocí dřevěné přísavky. Tady se násobilku děti naučí opravdu rychle a zábavnou formou.

s60cabb7f5aca3-ga369-indoor-1000x667-2

Stáhněte si také naši pomůcku: Přehled násobilky s Chytrou opičkou. Ideální je tento přehled zalaminovat a můžete ho vozit sebou kamkoliv na cesty nebo třeba vložit do školního sešitu.

a60cac41af3b90-nasobilka-chytre-opicky-ke-stazeni-zdarma

 

opicka-nasobilka-ke stažení v pdf

Vyrobte masku Chytré opičky - ke stažení zdarma

Vyrobte masku Chytré opičky - ke stažení zdarma

Taky už nevíte co doma s dětmi? Máme pro Vás jednu rychlou a zábavnou aktivitu. Je to úplně jednoduché. Budete potřebovat pastelky, nůžky a gumičku (nebo provázek) a předlohu masky, kterou si stáhnete kliknutím na obrázek.

Pochlubte se nám, vytvořte masku, vyfoťte ji a nasdílejte na instagram nebo Facebook, nezapomeňte nás označit @chytraopicka.

Tip: Tady najdete další parádní kreativní sady

Děkujeme

t60505af140741-chytra-opicka-maska-opicky-01-tisk

Stáhněte si opičku k vymalování a slepení

Pokud hledáte nějakou jednoduchou zábavu pro děti, máme pro vás jeden tip. Stáhněte si naši opičku, vybarvěte ji, slepte a darujte někomu, koho máte rádi. Krásný dáreček od srdíčka potěší maminku, tatínka, prarodiče nebo třeba kamaráda. Pro starší děti máme ke stažení ještě krásnou krabičku na valentýnský dárek nebo záložku pro tatínka.

K vybarvení tohoto obrázku doporučujeme hedvábné voskovky, které mají hodně syté barvy.

Stáhněte kliknutím na obrázek

m602828cd6c302-valentyn-vystrihovanka-01-01

Stáhněte si zdarma krásnou krabičku na dárek k Valentýnu

Stáhněte si zdarma krásnou krabičku na dárek k Valentýnu

Máme pro vás krásnou krabičku k dotvoření. Stáhněte si pro děti předlohu, vytiskněte a nechte děti tvořit, třeba vás překvapí pěkným dárečkem z lásky. Děti do krabičky mohou dát valentýnský dáreček pro maminku, tatínka nebo někoho blízkého, komu chtějí udělat radost. 

A máme pro vás krásný tip na dáreček, který se do krabičky vejde: Krásný přívěšek s medailonkem, který se dá otevřít a dovnitř vložit fotografie

4162_djeco-medailonek-na-krk-dama-divine

 

Stáhněte kliknutím na obrázek

16023fe7a5cfa3-valentynske-tvorei-pro-deti

Set malého policajta ke stažení zdarma

Set malého policajta ke stažení zdarma

Máte doma také malého milovníka policie jako já? Tak se Vám bude hodit náš policejní set. Pro Péťu chystám dárek v podobě policejního setu v kufříku, který budu sama vyrábět.  Stačí set vytisknout, zalaminovat a malý policista může do akce.

A to by nebyla Chytrá opička, aby dětem set také přinesl nějaké důležité informace. Najdete zde přehled důležitých telefonních čísel, které si tak děti hravou formou mohou zapamatovat.

A už jste viděli set dřevěných autíček? V balení najdete policejní auto, sanitku a hasiče. Ideální spojení s naším setem.

6310-1_tooky-toys-dreveny-set-auticek-a-dopravnich-znacek

 

policejni-set- ke stažení v pdf

 

 

 

 

Visačka na kufr k dotvoření - ke stažení zdarma

Visačka na kufr k dotvoření - ke stažení zdarma

Prázdninová sezóna je v plném proudu a ať už cestujete kamkoliv, bude se vám jistě hodit originální visačka na zavazadlo. Ale pozor není to jen tak obyčejná visačka, děti si ji mohou krásně domalovat a vznikne tak parádní originál. Nebudete se tak muset bát, že si zavazadlo děti třeba na letním táboře zamění. Líbí se vám visačka? Pochlubte se nám na Instagramu nebo Facebooku. 

 

Postup:

1) Vytiskněte si předlohu

2) Vystřihněte a vymalujte cedulku

3) Přeložte ji

4) Výsledné dílo můžete (ale nemusíte) zalaminovat nebo obalit lepící páskou, tím zajistíte dostatečnou odolnost

5) Stačí udělat dírku a přivázat na kufr

 

opicarny-visacka-ke stažení zdarma pdf

 

A kdo ještě nemá pro děti zápisník na výlety s garantovanou odměnou? Uvnitř najdete nejen prostor na zapsání 10 výletů, ale také spoustu užitečných tipů, rad a zábavy na cesty. Nechybí ani 3 archy samolepek na dozdobení a 10 samolepek medailí za splněné výlety. A když nám pošlete fotku zápisníku s 5 medailemi, dostanete od nás, Malého dobrodruha a Cleverminds sportovní vak. A možnost soutěžit o let balónem od firmy zazitky.cz.