Vilac Karetní hra Žlutý trpaslík

Karetní hra Žlutý trpaslík
Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
696 Kč
Vilac Karetní hra Žlutý trpaslík
U nás je to naživo
U nás je to naživo
Hračku si můžete prohlédnout na videu nebo na reálných fotkách, které pořizujeme s našimi dětmi během jejich bezprostřední hry.
Vlastní sklad
Vlastní sklad
Máme vlastní sklad a 99% zboží ihned k dispozici, Pokud tomu tak není, ihned Vás informujeme. Expedujeme každý pracovní den.
Jsme taky rodiče
Jsme taky rodiče
Všichni si pro naše děti přejeme to nejlepší. Proto vybíráme jen takové produkty, o jejichž kvalitě jsme přesvědčeni.
Naši ambasadoři a testeři
Naši ambasadoři a testeři
Naši testři si pro Vás ke vybraným hračkám připravili recenze, tipy na rozvojové hry a bojovky. Neváhejte a inspirujte se! :-)

Žlutý trpaslík (Nain Jaune), také známá jako Lindor, je klasická francouzská karetní hra oblíbená pro svou přístupnost zejména jako rodinná zábava. Nechte se okouzlit provedením s díly z masivního dřeva a atraktivními ilustracemi Ingely P. Arrhenius. Sada obsahuje standardní balíček whistových (pokerových) karet, který můžete spolu s žetony využít k mnoha dalším karetním hrám.

 

Hlavní vlastnosti:

  • pro 3–8 hráčů
  • 5 herních škatulek, 54 karet a 85 žetonů
  • díly z masivního dřeva
  • design Ingela P. Arrhenius

Pravidla hry:

Na začátku jsou mezi hráče rozděleny ve stejném počtu žetony tří hodnot (desetibodové, pětibodové a jednobodové) v závislosti na tom, kolik hráčů hraje a kolik kol chcete odehrát (více žetonů znamená více kol a delší hru). Poté, na počátku každého z kol, hráči rozdělí 15 svých žetonů do škatulek, ke ?10 náleží žeton za každého hráče, ?J 2 žetony, ?Q 3 žetony, ?K 4 žetony a 5 žetonů na ?7 (žlutého trpaslíka). Žetony, které ve škatulkách zůstaly z předchozích kol, se ponechají a přičítají do dalšího kola hry. V dalším kroku a na začátku každého kola vyberete (vylosujete) rozdávajícího, který mezi hráče rozdá celý balíček karet (zpravidla po třech).

 

Proti směru hodinových ručiček, po pravici rozdávajícího, začíná první hráč odložením libovolné karty na hrací plochu (například 5) a pokračuje odkládáním ve vzestupné číselné řadě bez ohledu na barvu karet (6, 7, …), dokud mu nechybí další karta v posloupnosti – její hodnotu oznámí ostatním hráčům. Další hráč v pořadí se poté snaží na číselnou řadu navázat a pokračovat v posloupném odkládání karet. Hráč, který posloupnost završí odložením krále, začíná novou řadu kartou dle vlastního výběru. Není-li schopen žádný z hráčů dokončit číselnou řadu, začíná novou řadu s kartou dle vlastního výběru ten, kdo odložil poslední kartu.

 

Pokud má hráč aktuálně v pořadí k odložení kartu, která je zastoupena v pětici škatulek na hrací ploše (?10, ?J, ?Q, ?K, ?7), a hodlá jí využít, nahlásí tuto skutečnost ostatním hráčům (předem smluveným zvoláním) a s odložením karty mu připadnou na ni vsazené žetony. Pokud nemá hráč v úmyslu takovou kartu využít, nebo to zapomene nahlásit, sázka propadá a zůstává ve škatulce do dalšího kola hry. Hráč, který po skončení kola stále drží některou z pětice uvedených karet, musí (mimo jiné) do příslušné škatulky přisadit tolik žetonů, kolik se v ní aktuálně nachází.

 

Vítězem kola se stává hráč, který jako první odloží všechny své karty. Ostatní mu musí vyplatit množství žetonů odpovídající hodnotě karet, které jim zůstaly v rukou (figura 10 bodů, eso 1 bod, ostatní karty dle hodnoty). Pokud se některému z hráčů podaří odložit posloupně všechny karty najednou (tzv. „opera“), získává krom žetonů od ostatních hráčů také všechny žetony ze škatulí hrací plochy.

 

Hráč, který není schopen na začátku kola vsadit příslušný počet žetonů do škatulek (celková suma jeho žetonů klesla pod 15), je vyřazen ze hry. Vítězem se nakonec stává hráč s největším počtem žetonů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Karetní hry
Co hračka rozvíjí: jemná motorika, logika, myšlení
Dle věku: Od 2 let, Od 3 let, Od 4 let, Pro předškoláky, Od 6 let
Materiál: Dřevo
Puzzle - počet dílků: 25 - 48
Typ hračky: Hrajeme si, Učíme se
Vhodné pro: Kluka, Holku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradice, kvalita, originalita – tak bychom mohli stručně, ale výstižně popsat věhlasnou francouzskou značku, co zajišťuje dětskou radost i rozvoj již více jak 100 let. Byla založena v roce 1911 a od začátku se těší obrovské oblibě díky prvotřídnímu zpracování a použitému materiálu, kterým je nepřekonatelné dřevo.

V současnosti nabízí ve svých výrobcích nápaditou kombinaci promyšlených způsobů hraní a nádherný design s moderními prvky. Výjimečnost a nadčasovost dřevěných hraček Vilac dokládají i mnohá prestižní ocenění, kterými se může firma pochlubit. V roce 2010 sehrál jeden kousek z jejího portfolia důležitou roli jako maskot celého francouzského pavilonu na výstavě Expo.

Nabídka zahrnuje nejrůznější typy hraček, didaktické hry, puzzle, magnetky, stavebnice a další kousky, které nadchnou holky, kluky i jejich rodiče. Ve Vilac si zakládají na tom, aby jejich výrobky nebyly pouhými předměty, ale oblíbenci a společníci, které děti jen tak neomrzí a ke kterým se budou s láskou neustále vracet.

 

Podobné produkty

Djeco - Držáček na karty
140 Kč
DJ05997
Djeco - Karetní hra pro menší děti - Rodinky
299 Kč
DJ05062
Djeco - Karetní hra na způsob dobble - Zanimatch
365 Kč
DJ05153
Trixie - Kvarteto Trixie Baby
220 Kč
P20-1051
Djeco - Karetní hra pro menší děti - Malé rybky
255 Kč
DJ05060
Djeco - Karetní hra - Kdo zachrání sýr
360 Kč
DJ05149
Karetní hra - Djeco - Spooky Boo
299 Kč
DJ05098
Djeco - Taktická karetní hra - Piráti
230 Kč
DJ05113