Tipy na vánoční dárky pro roční dítě

Rytmus, zvuky, barvy, pohyb! To vaše roční dítě teď asi zajímá nejvíc, že? Zkuste vysledovat, co u něj právě teď frčí, o co se zajímá, co ho fascinuje a láká. To je totiž ta věc, díky které právě teď spontánně rozvíjí přesně to, co rozvíjet potřebuje. Uděláte mu velkou radost, když mu nabídnete pomůcky a hračky, které mu s tím pomůžou.

Užívá si vaše děťátko, když věci padají, boří se a bouchají o zem? Pak jsou ideální různé kostky a krabičkové věže ze dřeva nebo z tvrzeného kartonu. Pořídit je můžete i s vozíčkem, který se dítě naučí používat při pohybu nebo do něj může kostky dávat zpátky. Třeba dřevěná skládací věž od Little Dutch má i otvory na vkládání tvarů na procvičování jemné motoriky. Postavte věž, předveďte, jak se kostky vkládají, jak se dají vozit, sypat, skládat...a dítě vám na oplátku nadšeně předvede, jak se jakékoli dílo dá krásně zbourat a rozházet po celé místnosti. 

Vánoční dárek pro 1 rok

Pokud už batole více nebo méně chodí a chůzi rádo trénuje, dejte mu do ruky tahací hračky, třeba dřevěný tahací zajíc. Objevíte spolu spoustu posuvných a zvukových prvků, které vás společně rozesmějí. Různá natahovací autíčka a letadélka frnknou pryč, než se dítě stačí rozkoukat, a bude mít co dělat, aby je dohonilo.

Pro soustředěnou činnost je bezvadná dřevěná duha, jejíž jednotlivé pečlivě zbroušené oblouky dokáže dětská fantazie proměnit v mosty, cesty, domy, pelíšky nebo tunely. Oblouky do sebe krásně zapadají, procvičují trpělivost i jemnou motoriku a hlavně se díky ní může dítě ponořit do vlastního světa. Jen ho jednoduše nevyrušujte a dejte mu prostor, když od vás zrovna nepotřebuje pomoct.

Vánoční dárek jeden rok

Rádo se vaše batolátko stará o jiné děti, hezky je hladí, dává jim napít a najíst? Tak to nejspíš zabodujete s vkusnou látkovou panenkou. Bydlí ve svém vlastním domečku z papíru a máme ji ve dvou velikostech a ve dvou typech – holčička nebo chlapeček. Povzbudíte tak dětskou empatii a sociální schopnosti. 

Dárek pro rok holka

Klasickou dřevěnou věží, kdy děti nasazují jednotlivé díly na tyč, dopřejete dítěti pocit vítězství a dobře vykonané práce. Nemusí je skládat podle velikosti, hlavní je, že tam jsou všechny. Dítě tak zažívá příjemný pocit, je na sebe hrdé a vy na něj můžete být také pyšní.

A o takové hezké pocity hrdosti, radosti a štěstí přece jde. Dopřejte je sobě i dětem, hračky vám s tím pomůžou!