S dětmi je čas na nové vánoční tradice?

f5c1f8ce065d81-couch-2597380-1280Vánoční čas je k zamilování. V rodině se většinou schází dva lidé, někdy i z rozdílných rodinných tradic, a tak nově vznikající rodiny přemýšlí, jaké tradice od koho přejmout, a řeší i otázku, jestli si neudělat nějaké nové, své vlastní rodinné tradice. 

V prvních letech se stejně všechno otáčí nejvíc kolem dětské radosti, vánočního stromečku a dárečků… Jen si na to vzpomeňte. Jak nezapomenutelný a silně se do vzpomínek a emocí otiskující byl čas, ve kterém jsme věřili, že nám téměř pohádková mýtická bytost přinese dárečky v ten jeden jediný kouzelný večer. Večer, ve kterém se dějí zázraky.

 

Je dobré si uvědomit, že část zázraků můžeme vzít i do svých rukou, protože všechno je v tento den tak ZÁŘIVÉ... a jeden nikdy neví, jaké kouzlo se stane v následující chvíli.

Nasypat ptáčkům, nakrmit zvířátka

To je krásná tradice pro nejmenší děti. Než my dostaneme dárky, vezmeme dobroty pro ptáčky. Na podzim nasbírané kaštany nebo žaludy. Lojové koule pro ptáčky, klidně i doma vyrobené. Zvířátka budou mít radost. A druhý den se můžete jít podívat, jestli ubylo...

Štědrovečerní procházka mezi domy

A jestli máte v blízkosti bydliště přírodu, tak taková štědrovečerní procházka v temném lese má určitě něco do sebe. A své kouzlo má i procházení se mezi domy, za jejichž okny už probíhá horečné těšení se na to, až vyjde první hvězda… Někde už voní kapr, okna svítí zářivými světýlky… Když si předpřipravíte část sváteční večeře, jistě malou půlhodinku vyšetříte a věřte, že to bude patřit k nezapomenutelným vánočním zvykům.

Co už nepotřebujeme: Darujeme

Štědrý den si můžeme zpestřit tím, že si probereme staré hračky, oblečení, knihy, nádobí, cokoliv… a když to vše popíšeme, zabalíme do třeba loňských starých vánočních papírů, nebo do průhledných obalů, můžeme to darovat dál na ulici. Věřte, že ve sváteční den chodí ulicemi i spoustu těch, kteří takové štěstí nemají. A když najdou u kontejnerů, na lavičce v parku nebo náhodně na chodníku dárek, potěší je to.

A když jsme u toho: Pojďte si vybrat z nabídky tematických dárků pro děti:

Když si povídáme o zvířátkách, můžete si s nimi pohrát pak i doma....

Ještě vám chybí pod stromečkem kniha? Vždyť ty staré už možná dělají radost jinde...

65c1f96965740c-nocni-lampicka-jednorozec3-2

A ryze sváteční sněžítka a noční lampičky pro krásnou atmosféru už jistě znáte. Tak proč si je nepřipomenout, jejich kouzlo vynikne právě v tento čas nejvíc....