DIY s dětmi

Videonávod na výrobu stínového divadla a loutek za 1 minut

Videonávod na výrobu stínového divadla a loutek za 1 minut

Vyrobte si s dětmi jednoduché stínové divadlo a jako bonus si zdarma stáhněte loutky. Stačí je vystřihnout, nalepit na špejle a zábava na dlouhé hodiny může začít. Tento jednoduchý videonávod Vás provede pěkně krok za krokem. 

Na přípravu divadla potřebujete:

1. Krabice

2. Nůžky

3. Sešívačka nebo lepidlo

4. Pečící papír

Na výrobu loutek:

1. Alobal a další loutky 

 

Z krabice vystřihnětě zadní část a místo kartonu vyplňte zadní část pečícím papírem. Připevnit ho můžete klasickou sešívačkou nebo lepidlem. Divadlo je hotové.

Video

Tvoření pro děti: Stáhněte si legrační houpací opičku k dotvoření

Tvoření pro děti: Stáhněte si legrační houpací opičku k dotvoření

Jarní prázdniny jsou už pomalu tady a my máme pro vás bezva tvoření, které zabaví kluky i holky. Poproste rodiče, aby Vám stáhli naší opičku. Tu stačí vymalovat, slepit a pořádně rozhoupat. Z jedné strany je to pěkně veselá opička a z druh strany zase takové malé zlobidlo s vyplazeným jazykem.

Potřebujeme tedy:

 • Pastelky nebo fixy, voskovky
 • Lepidlo

Za nás určitě doporučujeme tyto univerzální voskovky, malují totiž překrásně a děti je pak mohou využít k malování na obličej, tělo, na sklo. Jejich barvy jsou syté a zvládnou je i malé děti. Nás Daneček tyto barvičky miluje. Můžete na začátek pořídit 12ks nebo pro větší malíře máme v nabídce 24ks.

12388-3_tookyland-jemne-voskovky-smyvatelne-12-ks 

 

tancici-opicky ke stažení v pdf

 

Sudoku Chytré opičky ke stažení

V našem Adventním kalendáři Chytré opičky jsme si pro Vás na poslední týden před Vánoci připravili trochu jiné dárky. Tyto kousky nebudou balené do objednávky a ve shonu putovat s hračkami k Vám...nene, tyto si můžete jednoduše doma vytisknout.

Na dny 19. až 21. prosince máme pro Vás hru Sudoku Chytré opičky, kterou si můžete stáhnout na odkazu zde ve formátu PDF. Hra je obrázková, jednoduchá, má 2 obtížnosti. Děti si nejdřív vystřihnou čtverečky s obrázkem, které pak budou lepit na chybějící políčka tak, aby každý řádek i sloupec neobsahoval 2 stejné obrázky.

Sudoku je zábavná logická hra nejen pro dospělé. My pro vás máme barevnou obrázkovou verzi pro děti, která je odstupňovaná podle obtížnosti. Zabavíte tak děti různého věku. Cílem hry  je doplnit chybějící obrázky tak, aby platilo, že každý obrázek je v každém řádku a každém sloupci a celkově na poli jen jednou.

Sudoku navíc rozvíjí u dětí schopnosti logického myšlení a trénink dalších „mozkových závitů“. Je to skvělá prázdninová aktivita nejen na doma, ale i na cesty.

Co budeme potřebovat?

 • Vytištěnou předlohu
 • Nůžky
 • Lepidlo

sudoku-chytre-opicky- ke stažení v pdf

Vánoční chaloupka ke stažení

V našem Adventním kalendáři Chytré opičky jsme si pro Vás na poslední týden před Vánoci připravili trochu jiné dárky. Tyto kousky nebudou balené do objednávky a ve shonu putovat s hračkama k Vám...nene, tyto si můžete jednoduše doma vytisknout.

Na dny  22. až 24. prosince máme pro Vás Vánoční chaloupku Chytré opičky, kterou si můžete stáhnout na odkazu zde ve formátu PDF. Pro naše chytré opičky, které mají rády tvoření, máme na prázdniny připravenu tuto chaloupku ke složení a domalování.

Co budeme potřebovat?

 • Pastelky nebo fixy
 • Vytištěnou předlohu
 • Nůžky
 • Lepidlo

Tip Chytré opičky: Namalujte si postavičky Chytré opičky, vystřihněte je a zabydlete je ve své chaloupce.

vanocni-chaloupka-ke stažení v pdf

Vyrobte masku Chytré opičky - ke stažení zdarma

Vyrobte masku Chytré opičky - ke stažení zdarma

Taky už nevíte co doma s dětmi? Máme pro Vás jednu rychlou a zábavnou aktivitu. Je to úplně jednoduché. Budete potřebovat pastelky, nůžky a gumičku (nebo provázek) a předlohu masky, kterou si stáhnete kliknutím na obrázek.

Pochlubte se nám, vytvořte masku, vyfoťte ji a nasdílejte na instagram nebo Facebook, nezapomeňte nás označit @chytraopicka.

Tip: Tady najdete další parádní kreativní sady

Děkujeme

t60505af140741-chytra-opicka-maska-opicky-01-tisk

Stáhněte si zdarma dáreček pro svého tatínka ke Dni otců od Chytré opičky

Stáhněte si zdarma dáreček pro svého tatínka ke Dni otců od Chytré opičky

Den otců letos vychází na 18.6.2023 a my pro vás máme zdarma ke stažení krásné dárečky, které jistě potěší každého tatínka. Budou totiž vyrobené z lásky. 

Vyrobte tatínkovi záložku do knihy 

Stáhněte si tuto předlohu, vytiskněte ji. Vymalujte obrázek podle vlastní fantazie, poté záložku přeložte, tím bude dostatečně pevná a nezničí se. Pokud máte doma čtvrtku nebo karton, můžete ji ještě zpevnit. Poté tam, kde jsou černé puntíky udělejte dírku a protáhněte barevnou stuhu nebo provázek. Krásný dárek pro tatínka z lásky tak bude hotov.

zalozka-denotcu-chytraopicka - ke stažení v pdf

 

Udělte taťkovi diplom

S kým je největší legrace? Kdo vás umí nosit na zádech? Kdo pohladí a utře slzičku? Jsou to naši tatínci. Vybavte si nějakou situaci nebo zážitek, za který tatínkovi chcete poděkovat a udělte mu diplom z lásky. Stáhněte si ho přímo tady od Chytré opičky. 

den otcu - diplom - ke stažení v pdf

 

Stáhněte si zdarma dáreček pro svou maminku ke Dni matek od Chytré opičky

Stáhněte si zdarma dáreček pro svou maminku ke Dni matek od Chytré opičky

Den matek je skvělou příležitostí, jak poděkovat maminkám za jejich péči a starostlivost. Slaví se druhou květnovou neděli a letos to vychází tedy na 10.5.2020. Být starostlivou a milující maminkou si jistě zaslouží nějaký malý dáreček z lásky. U nás najdete ke stažení záložku do knihy, diplom pro maminky a voucher na zážitky. K výrobě postačí jen pastelky, nůžky a kousek barevn stuhy nebo pěkný provázek.

Vyrobte mamince záložku do knihy 

Stáhněte si tuto předlohu, vytiskněte ji. Vymalujte obrázek podle vlastní fantazie, poté záložku přeložte, tím bude dostatečně pevná a nezničí se. Pokud máte doma čtvrtku nebo karton, můžete ji ještě zpevnit. Poté tam, kde jsou černé puntíky udělejte dírku a protáhněte barevnou stuhu nebo provázek. krásný dárek pro maminku z lásky tak bude hotov.

den-matek-opicka-záložka ke stažení v pdf

Udělte mamince diplom

Kdo umí pofoukat rozbité kolínko? Kdo umí upéct ten nejlepší koláč na světě? Kdo pohladí a utře slzičku? Jsou to naše maminky. Vybavte si nějakou situaci nebo zážitek, za který mamince chcete poděkovat a udělte ji diplom z lásky. Stáhněte si ho přímo tady od Chytré opičky.

den-matek-opicka-diplom ke stažení v pdf

Vyrobte mamince zážitkový voucher

Co ještě mohlo mamince udělat radost? Co třeba dárkový voucher na nějaké pěkné zážitky přímo od vás. Můžete ji darovat voucher na snídani do postele, na masáž nebo třeba na nějaké domácí práce, které běžně dělá maminka a mohla by místo toho třeba chvilku odpočívat. Dárkový voucher stačí stáhnout a vyplnit vaším nápadem.

i5eaea50e495b2-poukaz-pro-maminku

Chcete vyrobit něco navíc?

V našem eshopu najdete velké množství kreativních sad, díky kterým vyrobíte krásné obrázky a dárky pro vaše nejbližší. Potěšit můžete své blízké třeba nádhernými náramky.

v6270d95312473-kreativni-sada-maminka-pro-deti

SOUTĚŽ

Pochlubte se nám výtvory na Facebooku nebo Instagramu. Označte nás @chytraopicka, ať vidíme vaše výtvory vašich dětí, my je nasdílíme a pěkně pozdravíme přes sociální sítě.

Hrajeme si doma - Míchání barev

Hrajeme si doma - Míchání barev

Chytrá opička je tu s dalším tipem, jak se doma zabavit s dětmi. Tentokrát se podíváme na to, jak se míchají barvy. Ukažte dětem, jak se míchají jednotlivé barvy a z jakých základních barev vznikají. 

Podívejte se na jednoduchou tabulku míchání barev a vyzkoušejte ji společně s dětmi. Stačí k tomu vodové nebo temperové barvy.

h5e76140118df3-michej-barvy-s-chytrou-opickou-1

Míchání barev - tip na aktivitu

Natočili jsme jednoduché video, jak si hrát s barvami. nalijte do talíře nebo misky olej. Smíchejte temperu s vodou a pomocí pipety nebo stříkačky vytvořte na hladině barevné kaňky. Můžete si s nimi hrát a pozorovat, jak se barvy míchají.

Jak vyrobit z papíru srdíčko?

Jak vyrobit z papíru srdíčko?

Dnes byl Valentýn a nečekaně k nám přijela babička, tak jsme museli trochu zaimprovizovat a Péťa si vzpomněl na jednoduchý návod, jak vyrobit z papíru srdíčko. Podívajte se na video, jak se mu to povedlo.

Složit takové srdíčko na způsob origami je poměrně jednoduché, s naším videonávodem to zvládnou samy děti již od 4 let. A pokud Vás origami zaujaly, doporučujeme tyto obálky. Součástí jsou totiž i roztomilé samolepky a můžete krásným vzkazem udělat radost někomu blízkému.

Jak vyrobit liščí kabelku.

Jak vyrobit liščí kabelku.

Vyrobte si s dětmi krásnou liščí kabelku z látkové plsti. 

Na kabelku budete potřebovat:

 • Látkovou plsť – hnědou a smetanovou ve velikosti 20 x 30 cm (já jsem ji koupila na stoklasa.cz)
 • Hnědou a smetanovou bavlnku či silnější nit
 • Knoflík
 • Provázek dlouhý cca 50 cm

Postup:

 1. Vystřihněte smetanový půlkruh o průměru cca 16 cm
 2. Poté stejně velký hnědý půlkruh, dva trojúhelníčky (5 x 5 x 5 cm) a trojúhelník (12 x 12 x 10 cm)
 3. Z jedné strany přišijte trojúhelníky vedle sebe (viz obrázek)
 4. Otočte a přišijte smetanový půlkruh
 5. Celé to obraťte, udělejte dírku na konci trojúhelníku a ve stejné výšce na smetanové látce přišijte knoflík
 6. Pak už jen stačí bavlnkou a jehlou vytvořit očička, pusu a srst. A připevnit provázek.

   Kabelka pro malou parádnici je hotová! J

   @millefeuilles.de.baru

  df4b61451385ac4c6182b29bfe0aebd9-img-0477-11a2a23980b62d9d939f643796371e4a2-img-0479-2

  eef817ebafedc74be5bbfc309556e181-img-0482-3cb7b178ce016d76726d074abf88b9d6d-img-0484-4

  6a49773473319c9cd95f008c13a87959-img-0486-5p5d9f31e5a169a-dsc-0400-1