Sudoku Chytré opičky ke stažení

V našem Adventním kalendáři Chytré opičky jsme si pro Vás na poslední týden před Vánoci připravili trochu jiné dárky. Tyto kousky nebudou balené do objednávky a ve shonu putovat s hračkami k Vám...nene, tyto si můžete jednoduše doma vytisknout.

Na dny 19. až 21. prosince máme pro Vás hru Sudoku Chytré opičky, kterou si můžete stáhnout na odkazu zde ve formátu PDF. Hra je obrázková, jednoduchá, má 2 obtížnosti. Děti si nejdřív vystřihnou čtverečky s obrázkem, které pak budou lepit na chybějící políčka tak, aby každý řádek i sloupec neobsahoval 2 stejné obrázky.

Sudoku je zábavná logická hra nejen pro dospělé. My pro vás máme barevnou obrázkovou verzi pro děti, která je odstupňovaná podle obtížnosti. Zabavíte tak děti různého věku. Cílem hry  je doplnit chybějící obrázky tak, aby platilo, že každý obrázek je v každém řádku a každém sloupci a celkově na poli jen jednou.

Sudoku navíc rozvíjí u dětí schopnosti logického myšlení a trénink dalších „mozkových závitů“. Je to skvělá prázdninová aktivita nejen na doma, ale i na cesty.

Co budeme potřebovat?

  • Vytištěnou předlohu
  • Nůžky
  • Lepidlo

sudoku-chytre-opicky- ke stažení v pdf