Ach ta věčná rýma! Jak si pomoci a ještě se zabavit?

Nebudeme to protahovat, tady je rovnou pár tipů z babiččina šuplíku na co nejrychlejší vyhřátí a vyléčení úporné rýmy:

-          Teplo na nohy. Zastydlou rýmu podporují prokřehlé nohy. Teplé ponožky často měňte, protože se snadno zpotí, bačkory, podkolenky, sem tam namočit nohy do horké vody – to je jedna z nejlepších cest, jak rýmu povolit.

-          Napařování předloktí. I to je osvědčený trik na uvolnění rýmy. Vložení předloktí do teplé vody a vdechování horké páry.

-          Čepice na hlavě. Ano, starý trik, ale nesmírně účinný. Noste i doma čepici. Nechte si ji i na spaní. Stačí často jedna noc s hlavou v teple a rýma se znatelně zlepší.

-          Tymián patří k nejlepším bylinkám na odhlenění a umí zatočit i s rýmou. Vdechujte jeho páru, olejíček, pijte jako čaj. Působí i jako přírodní antibiotikum a čistí dýchací cesty.

-          Podle čínské medicíny působí dobře i zahřívací jídla. Nejen nápoje, ale i určité potraviny. Mezi nimi jednoznačně vedou JÁHLY. Při rýmě a nachlazení si dejte jáhlovou kaši, jáhlové nákypy apod. Teplo, které pocítíte bude působit přímo na energetické zásobení organismu.

-          Vývary jsou nejlepší ze slepice nebo z hovězích kostí, kloubů a masa. Vyberte si. Když přidáte do vývaru ještě snítku rozmarýnu, máte zásobu horkého nápoje na dlouhou dobu. Vývary posilují organismus a výrazně přispívají k tomu, aby si tělo s rýmou poradilo samo.

Jsou hračky, které si můžete vzít do postele!

Udělat si v posteli pěkné hnízdečko a vzít si tam nějaké své oblíbené hraní, není nic lepšího? A tak jsme se také zamysleli nad tím, co by při takovémto léčení s vůní tymiánu, jáhlové kaše s máslem a pořádnou polévkou, ještě přišlo vhod.

Polární dobrodružství

Dřevěná arktická kra s figurkami se jen tak nepoztrácí a v posteli vás trošku ochladí, alespoň co se týče fantazie. S tučňáky, lachtany a eskymáky můžete zažít na ledové kře takové dobrodružství, které si sami vymyslíte.

Bubáčkové pexeso

Pexeso je klasikou. Tohle strašidýlkové je jednoduché, kvalitní a vydrží díky odolnému kartónu i dovádění v peřinách. Tak směle do toho, snad se nebudete bát!

A hlavně – má zakulacené hroty, takže vás nepopíchá jako obyčejné stříhané pexeso.

Magnetická tajemná hra

I s touhle hrou si lze zalézt do pelíšku. Magnetická skládačka s městem je rozpohybována pomocí optického klamu a my věříme, že vymyslíte nespočetné množství variant, jak hru složit.

I přesto, že čas strávený v peřinách bude zábavný, přejeme vám, ať je co nejkratší. S čepicí na hlavě a vývarem v ruce to půjde lépe!