Tipy na vánoční dárky pro dvouleté děti

Co potěší dvouleté děti?

Taky máte pocit, že ten čas strašně rychle letí? Nedávno oslavily vaše děti první narozeniny, najednou jsou tu druhé a jede se dál! Dvouleťáci, to už je rozdíl ve srovnání s ročními miminky. Mluví, skáčou, běhají, objevují, zkrátka chvíli neposedí. Ze všeho nejraději teď tvoří, staví, bourají, třídí, míchají a jejich představivost jede na plné obrátky? Tak se mrkněte pro inspiraci, jaké zdravotně nezávadné, bezpečné a chytré hračky a hry uspokojí momentální potřeby vašich dětí. Budou mít zaručeně oči navrch hlavy a pusu od ucha k uchu :-).

Jemnou motoriku potrénují děti pomocí důmyslných hraček, které jsou koncipované tak příjemně, aby o tom tréninku vlastně ani nevěděly. Dřevěná motorická hra Rybaření procvičí koordinaci ruky s okem. Děti loví pomocí prutu s magnetem a zabaví se s ní i během cestování, když už třeba po cestě na hory nevíte kudy kam. Korálky ve tvaru zvířátek, květin a ovoce ze dřeva procvičí nejen malé prstíky při navlékání na šňůrku, ale také trpělivost a soustředění.  

Hravé děti budou nadšené z Lota. Nádherně ilustrované kartičky na motivy čtyř ročních období učí děti postřehu a postupně také hře, která má pravidla proto, aby se dodržovala. Hlavním úkolem je co nejrychleji přiřadit obrázky k jednotlivým tabulkám. Ale klidně můžete hraní prokládat i povídáním o tom, co se ve kterém ročním období nosí, dělá nebo co roste, ať si vaše dítko rozšiřuje slovní zásobu. 

Taky milujete, když jsou hry takhle multifunkční? Tak to vás, a hlavně vaše děti, nadchne i didaktická hra Hmatej a najdi. Uvnitř pevného kartonového kyblíku visí neprůhledný látkový pytlík plný dřevěných předmětů – krásně padnoucích do dětské ruky – ke kterým vždy pasuje jedna papírová kartička. S menšími dětmi si zahrajete loto – rozložíte před ně kartičky, aby k ní každý vylovený předmět mohly přiřadit. S trošku většími dětmi už hrajte bingo. Každý hráč má pár svých kartiček, které se snaží co nejrychleji zaplnit těmi správnými předměty, které ze sáčku loví podle hmatu. Určitě přijdete na spoustu dalších způsobů a zabaví se celá rodina s mladšími i staršími dětmi. 

Také puzzle je rozhodně stálicí, která by neměla mezi hračkami chybět. Vybírejte z mnoha druhů. Ekologické kartonové puzzle s motivem záchranných vozidel potěší malé záchranáře. Je pevné, velmi odolné a složené z velkých dílků pro začátečníky. O zábavu se postará i veselé magnetické puzzle v podobě čtyř postaviček zvířátek, jejichž dílky jsou volně kombinovatelné, a tak si děti složí postavičky podle vlastní fantazie. Také vzdělávací puzzle u vás určitě najde své místo. Tvrzené kartonové kartičky s půvabnými ilustracemi zvířat a jejich mláďat, které k sobě děti přiřazují, pomáhají rozvíjet motoriku, paměť, logiku a prostorové vnímání. V praktické krabičce děti najdou 12 dvojic v pestrých barvách. A posledním tipem je oblékací puzzle z kvalitního dřeva. Všechny kousky oblečení mezi sebou kombinujte a užijte si originální módní přehlídku pěkně v teple vašeho domova.