Adventní inspirace: Třpytivé pěnové polštářky

Víte, co nejvíce milujeme na Vánocích? Třpytivé ozdoby, světýlka, útulno, odlesky a barvy, pohádková atmosféra a vůně vanilky.

Dnes se zaměříme na ten třpyt a jas. Právě v umělém osvětlení vypadá famózně a tak je dobře, že vánoční stromečky byly vymyšleny na tohle nejtmavší období roku. Stačí pár svíček, hebké světlo lampičky a věřte nám, že i takové hračky a kreativní vyrábění, ve kterém třpytky hrají hlavní roli, bude hned vypadat jinak.

Svátečně.

Spojíme pohádkové s vánočním, řekněme…. Protože tu pro vás máme tip na kreativní mozaiku DJECO. 

Výjevy jako z dětských snů...

Sada obsahuje tři šablony s obrázky, na které můžete doplnit přes 300 třpytivých samolepek, které jsou jako malé drahokamy. A jak se jejich třpyt mění v teplém domácím osvětlení svátečních dnů? Jestli si budete hrát už v adventním čase a nechat tyto krásné obrázky jako součást vánoční výzdoby, nebo si je vaše ratolest rozbalí až pod stromečkem, to necháme na vás…

Ale těžko vybrat, co je lepší, to je rozhodně pravda. Stejně tak není jednoduché se rozhodnout, která ze tří šablon je nejkrásnější.

Jdeme na to: Co si procvičíme?

Děti si nad tímto typem skládanek se samolepkami procvičí jemnou motoriku, protože kamínky jsou menší a musí se přesně vložit na patřičné místo. Toto místo musíte vymyslet a logicky na něj přijít a ještě tu jsou navíc barvy, které je potřeba co nejlépe poskládat, takže cit pro estetično bude maximálně využit.

Zvířátka jak piňaty!

Pohled na vytvořené obrázky je naprosto luxusní. Dokonce se dá říct, že si o nich můžete vymyslet spoustu pohádek a příběhů a v nejednom možná budou vystupovat jako piňaty plné lesku a radosti a sladkých vánočních překvapení. Právě piňaty nám postavičky nejvíce připomínají!

Už vás také napadlo, že něco tak krásné by se hodilo i jako vyrobený dárek pro babičku a dědečka?

To rozhodně stojí za úvahu a za pokušení rozbalit tento vánoční dárek ještě před Štědrým dnem. Nebo ne? 

No, a zase jsme u toho těžkého rozhodování!