Tipy na výlety #opicarnysdobrodruhem

Na návštěvu ke zvířátkům

Na návštěvu ke zvířátkům

Vedra už nás teď nejspíš trápit nebudou, tak co takhle udělat si příjemný výlet mezi zvířectvo?  Máme pro vás jeden super tip přímo kousek od Prahy. Navštivte vesničku Měšice nedaleko Prahy.

Dejte na nás a navštivte vesničku Měšice nedaleko Prahy. Tamní jezdecká škola se totiž kromě výuky jízdy na koních stará i o různorodou skupinku zvířat. Už z dálky vás budou hlasitě vítat hýkající oslíci Pepa, Mikuláš a Edward. Pohladíte si kozy, krávu Johanku, prasata, poňuchňáte králíčky a kočičky a uvidíte skákat klokany a běhat pštrosy. Předem si pro vaše děti můžete domluvit i procházku na poníkovi, areál je velký. Svačinové boxy vyprázdněte u povedeného hřiště, ale ještě Měšice neopouštějte.

Byla by škoda minout opečovávaný zámecký park, který se točí kolem budovy současné měšické nemocnice. Letité vzrostlé stromy pokryté břečťanem vám učarují. Projdete kolem houpací sítě, interaktivních naučných tabulí s kvízy o stopách zvířat, vylezete na stromovou prolézačku u jednoduchého labyrintu a jste u bosé stezky. Sundejte boty dětem i sobě a příroda vám poskytne důkladnou masáž. Stezka je vysypaná různými materiály, jako je kůra, kameny, klacíky, špalky nebo šišky. A na konci skočte do dálky do písku, abyste na namalované stupnici zjistili, které zvíře doskočí stejně daleko jako vy. Možná ještě využijete i repelenty, my jsme byli celkem poštípaní. :-)

Užívejte posledních pár prázdninových dní, ať ještě stihnete dokončit úkoly v Deníku! :-)

4ee87adb5e8ddd321e82a2a9fbe74f05-zviratka-mesice-2Tip na výlet s dětmi - Monínec

Máme pro vás jeden skvělý tip na výlet s dětmi. Monínec je ideálním místem pro všechny akční rodiče a jejich ratolesti. Monínec je oblíbeným místem lyžařů, my vám ale ukážeme, že užít si ho můžete všichni i v létě. Najdete ho asi 3 km od obce Sedlec - Prčice (ano, místo proslavené pochodem Praha-Prčice), 70 km od Prahy.

Aktivity park Monínec

Zábavný park pro malé i velké. Nejmenší děti ocení 100 metrů dlouhou kuličkovou dráhu (kulička je dřevěná, veliká), pro starší a dospělé je určená vodní maxiskluzavka, tubbing, lukostřelba, trampolíny, lanový park a spousta další zábavy.

V rámci našich opičáren s dobrodruhem pro vás máme 10% slevu na celodenní vstupné do aktivity parku Monínec. U pokladny stačí nahlásit heslo: opičárnysdobrodruhem

Pilský rybník

Místo na vodní radovánky. Udržovaný rybník s pláží a skvělým přístupem do vody pro malé děti. Můžete si tu zaplavat, skočit z mola do vody nebo využít blízkou půjčovnu paddleboardů.

Vnitřní dětská herna

V případě nepříznivého počasí můžete využít krytou hernu pro děti s velkým množstvím aktivit.

Bikepark

Pro milovníky kol je tu bikepark. Lanovka vás vyveze na vrchol a vy můžete jet dolu po vyznačených cestách. Různé trasy pro různou obtížnost. Nechybí ani Family trail, jednodušší trať, která je určena pro všechny nezávodní jezdce a především pro děti! 

Lanová dráha

Na lanové dráze se mohou svézt jak pěší, tak cyklisti, vyvezou i kočárek pro dítě. Monínec je také rájem pro cyklisty, těm určitě přijde lanovka vhod, pokud se nechtějí ztrhat výšlapem do kopce

Stará poštovna

Na Monínci najdete nejstarší českou poštovnu, která byla zachráněná před demolicí a přesunuta na Monínec ze Sněžky. Dnes ještě slouží na poskytování poštovních služeb a jako občerstvovací stanice.

Bizoni

Za návštěvu také stojí farma proslulá chovem plemenných býků a penzion se slavnou hospůdkou U bizona. Ano, právě bizony tam můžeme obdivovat, najdete jich tam opravdu velké množství.

Praktické informace

Parkovat můžete dole u lanové dráhy nebo u Hotelu Monínec. Restaurace najdete přímo u lanovky, dole i nahoře a hezkou restauraci také přímo v hotelu.l

Za historií a rytíři aneb pár středověkých tipů na výlety

Za historií a rytíři aneb pár středověkých tipů na výlety

Za historií a rytíři aneb pár středověkých tipů na výlety

Některým to zůstane celý život – láska k historii, hradům, zámkům, rytířským soubojům a středověku. Ale téměř všechny děti si projdou obdobím, kdy je tyto napůl historické a napůl pohádkové téma fascinuje. Pojďme se vypravit na místa, kde můžete takovou atmosféru zažít na vlastní kůži, nebo na místa, kde můžete v takovém prostředí přespat a možná zažít nejedno noční dobrodružství. Občas totiž někde pořádají i půlnoční strašení!

Tip: Na zkoumání hradu nezapomeňte dětem vzít čelovku

Středověký hotel Dětenice

Ten patří asi mezi nejznámější tematická místa. Dokonale upravená místa, interiéry i exteriéry jsou fascinující zejména v noci. Pravidelně se tu konají vystoupení kejklířů, šermířů, historických skupin, břišních tanečnic. O půlnoci se tu straší, děti tu můžete zavést i do pekelné expozice. Uf! To je síla, což? Rodiče ocení romantiku i středověkou krčmu. Hotel navíc pořádá i různé tématické pobyty jak pro rodiny s dětmi, tak pro rodičovský oddech – kousek romantiky na dosah ruky!

TIP: A cestu můžete dětem ukrátit třeba super samolepkami s rytířkou bitvou

Hrad Bečov nad Teplou

Hrad z poloviny 14. století je asi nejzachovalejším středověkým hradem u nás. Důraz se při všech rekonstrukcích klade na zachování tehdejšího stavu a rázu, ačkoliv kdysi sloužil také jako obilná sýpka. Výlet tedy ocení především ti, kteří mají rádi nefalšovanou středověkou kulturu a cenné historické malby, portály, krovy a další autentické stavební prvky. Hrad je zrekonstruován opravdu s pečlivostí a láskou.

Penzion Hrad Frýdek Místek

Ve Frýdku-Místku najdete neobvyklý penzion přímo na hradě dona Quichota de la Mancha. Nevěříte? Ano ano, i tady totiž každý víkend zažijete nejrůznější vystoupení se středověkou tématikou, vyhlídkovou věž, restauraci a romantické ubytování. Pár dní tu rozhodně stojí za to strávit! Rytíři na koních děti uchvátí!

Hotel Kampa stará zbrojnice

V centru Prahy, konkrétně na Kampě, najdete hotel Stará Zbrojnice, kde najdete v interiéru repliky zbrojnošů, mušketýrů, rytířů a doslova na vás dýchne středověk. Velmi blízko je Karlův most a střed Prahy zaplněný turisty, ale pokud si budete chtít užívat jen středověkého ubytování, výtečného jídla a klidu pražské Kampy, jste vítáni.

Hrad Kost a středověká mučírna

Na hradě Kost můžete navštívit středověkou mučírnu. Silné kafe pro děti? Tak je nechte doma a vyražte jen ve dvou. Kdysi byl ve sklepě Vartenberského paláce vinný sklep, ale expozice středověkých mučících nástrojů a technik je mnohem více lákavá pro turisty. Je to poněkud pochmurné téma, ale o to realističtěji zpracované. Vezmeme-li v potaz i středověké prostředí hradu, je to dokonalou iluzi postaráno!

TIP: Zkuste si zahrát na rytíře, tento meč a štít ze dřeva je skvělou hračkou pro malé rytíře

 Muzeum středověku Praha

I pražské muzeu, konkrétně hlavní budova muzea v ulici Na Poříčí má svou středověkou expozici (a v centru Prahy naleznete také Muzeum mučení), která se zabývá spíše dokumenty, exponáty a historií vzniku Prahy a jejích malebných zákoutí. Projdete se tu celou historií Prahy a vzácností je i velké množství předmětů pocházejících z domácností tehdejších Pražanů.

Přejeme krásnou poslední třetinu prázdnin!