Tip na výlet s dětmi - Monínec

Máme pro vás jeden skvělý tip na výlet s dětmi. Monínec je ideálním místem pro všechny akční rodiče a jejich ratolesti. Monínec je oblíbeným místem lyžařů, my vám ale ukážeme, že užít si ho můžete všichni i v létě. Najdete ho asi 3 km od obce Sedlec - Prčice (ano, místo proslavené pochodem Praha-Prčice), 70 km od Prahy.

Aktivity park Monínec

Zábavný park pro malé i velké. Nejmenší děti ocení 100 metrů dlouhou kuličkovou dráhu (kulička je dřevěná, veliká), pro starší a dospělé je určená vodní maxiskluzavka, tubbing, lukostřelba, trampolíny, lanový park a spousta další zábavy.

V rámci našich opičáren s dobrodruhem pro vás máme 10% slevu na celodenní vstupné do aktivity parku Monínec. U pokladny stačí nahlásit heslo: opičárnysdobrodruhem

Pilský rybník

Místo na vodní radovánky. Udržovaný rybník s pláží a skvělým přístupem do vody pro malé děti. Můžete si tu zaplavat, skočit z mola do vody nebo využít blízkou půjčovnu paddleboardů.

Vnitřní dětská herna

V případě nepříznivého počasí můžete využít krytou hernu pro děti s velkým množstvím aktivit.

Bikepark

Pro milovníky kol je tu bikepark. Lanovka vás vyveze na vrchol a vy můžete jet dolu po vyznačených cestách. Různé trasy pro různou obtížnost. Nechybí ani Family trail, jednodušší trať, která je určena pro všechny nezávodní jezdce a především pro děti! 

Lanová dráha

Na lanové dráze se mohou svézt jak pěší, tak cyklisti, vyvezou i kočárek pro dítě. Monínec je také rájem pro cyklisty, těm určitě přijde lanovka vhod, pokud se nechtějí ztrhat výšlapem do kopce

Stará poštovna

Na Monínci najdete nejstarší českou poštovnu, která byla zachráněná před demolicí a přesunuta na Monínec ze Sněžky. Dnes ještě slouží na poskytování poštovních služeb a jako občerstvovací stanice.

Bizoni

Za návštěvu také stojí farma proslulá chovem plemenných býků a penzion se slavnou hospůdkou U bizona. Ano, právě bizony tam můžeme obdivovat, najdete jich tam opravdu velké množství.

Praktické informace

Parkovat můžete dole u lanové dráhy nebo u Hotelu Monínec. Restaurace najdete přímo u lanovky, dole i nahoře a hezkou restauraci také přímo v hotelu.l