Recenze - Vzdělávací hra od Djeco - Zrcadlová imaginace

Na tento vánoční dárek jsem se moc těšila. Ježíšek ho pořídil pro našeho tříletého Daníka, ačkoliv mu jsou teprve 3 roky. Když jsem ji viděla v novém katalogu francouzské značky Djeco, byla to jasná volba. Zajímavá hra, která potěší určitě i ty starší a budou si třeba hrát i společně. Podívejte se na náš článek, jestli se hra Daníkovi opravdu líbila a jak obstála v kvalitě.
Hru můžete omrknout ZDE

Balení

Celá tato vzdělávací hra je balená v pevné krabici, stejně tak jako ostatní hry od značky Djeco. Krabice je ze silného kartonu, hra je tak dostatečně chráněná a navíc je i pěkně zpracovaná a je hezkým dárkem pro děti.

Na přední straně obalu najdete také QR kód, který Vás odkáže na kanál youtube, kde se můžete podívat na video, jak hru hrát.

Uvnitř krabice najdete stojánek na zrcadlo, zrcadlo, 4 velké karty se zadáním a 20 obrázků.

Stojánek je vyrobený ze dřeva, zrcadlo je nerozbitné a karty jsou vyrobeny z tvrdého papíru. Jsou navíc speciálně ošetřené, aby se netrhaly jako běžné karty a jsou odolnější.

x61ccd717418e1-img-0777

l61ccd71370952-img-0794

Jak se hra hraje

Je to úplně jednoduché, stačí zrcadlo posadit do stojánku a pod ním je otvor na vkládání obrázků. Děti obrázky otáčí do té doby, než najdou obrázek na kartě se zadáním. Navíc otáčením obrázků vznikají fascinující obrazce, které mění barvu. Je to doslova pastva pro oči. 

Tip našeho Daníka: můžete obrázky použít i jako hru loto. Máte doma mladšího sourozence? nechte ho jednotlivé obrázky přiřadit na karty se zadáním. Hra má tak další možnost využití.

s61ccd7100a53e-img-0800

Musím říct, že tato hra našeho Danečka velice zaujala. zatím tedy nechce obrázky skládat podle zadání, ale moc ho baví si s nimi hrát a experimentovat. Roztáčí kulaté karty pod zrcadlem hodně rychle a pozoruje, co se s obrázky děje. Dokáže se hrou samostatně zabavit na delší dobu. Když si k němu sednu já, baví ho i obrázky podle zadání vytvářet, zatím mu s tím ale musím pomáhat. 

Hra se líbí i starším sourozencům, hlavně tedy Elišce. Zrcadlo používá na vlastní výtvory. Maluje překrásné obrázky a vkládá je pod zrcadlo a dostávají tak zase jiný efekt.

Za nás můžeme hru jednoznačně doporučit. Kvalitou zpracování značka Djeco opět nezklamala a moc se mi líbí vzdělávací podtext této hry. Děti si procvičí barvy, logiku, jemnou motoriku, fantazii a orientaci v prostoru. 

f61ccd714cb2af-img-0786-jpg