VÝROBA DEZINFEKČNÍHO SPREJE a tipy, jak zůstav zdráv

V těchto dnech většina lidí nemůže již v obchodech sehnat dezinfekční gely či spreje. Spojili jsme se proto s Pavlou Šatrovou, která se zabývá výrobou domácí kosmetiky, aby nám poradila, jak si pomoci jinak a dala nám tip, jak si vyrobit dezinfekční sprej doma. Ovšem i takový dezinfekční sprej má své zásady a není potřeba po umytí rukou mýdlem je navíc ještě dezinfikovat. Samotné mytí rukou mýdlem je dezinfekční.

V první řadě používejte jako dezinfekci tedy dlouhé a důkladné mytí rukou mýdlem. Naopak kůži neprospívá, pokud po mytí rukou mýdlem použijete následně ještě dezinfekční sprej. Ruce se mohou začít rychle vysušovat, může se objevit ekzém a s ním i náchylnost na infekci. Dezinfekční sprej tedy používejte tam, kde nemáte při ruce vodu, dále na očištění ploch v domácnosti, kanceláři a jiných potřebných prostorách.

Jezte více ovoce a zeleniny, aby mělo tělo přísun přírodních vitamínů. Dýchejte! Dech je mocná technika na stavy paniky, stresu, úzkosti i prevence. Zkuste vědomě dýchat pouze nosem, prodlužovat nádech i výdech. Pokud cítíte strach, úzkost, dlouze nadýchněte nosem a rychle vydechněte ústy. Několikrát zopakujte a pozorujte, jak se cítíte. Připomínejte si chvilku vědomého dýchání několikrát za den.

Recept na dezinfekční sprej 100 ML:

70 ml denaturovaný líh (čistý líh z lékárny)

25 ml destilovaná voda

8 g glycerinu

10 kapek esenciálního oleje levandule (děti do 5 let by neměly esenciální oleje používat, pro děti tedy bez esenciálních olejů)

Všechny suroviny koupíte v lékárně, smícháte, přelijete do sprejového flakonku a máte dezinfekční sprej rychle hotový.

A tady jeden tip na hračku, který jistě zabaví děti a zároveň jim procvičí hlavičky.

11287_mideer-logicka-hra-priserky-hraji-na-schovavanou