DOBRÝ BOX na svačinku je základ! My to víme....

S novým rokem si mnohé maminky řeknou – „a budu dělat dětem lepší svačiny do školy!“ I my víme, kolik chlebů, ovoce i zeleniny skončí v odpadkovém koši, protože „nebyl čas (nebo motivace) se najíst“. Ó, kdepak, nyní na to vyzrajeme!

u5c3d236360818-ps17-051-1

Většinou jde jen o to zvýšit dětem chuť do jídla!

Dobrou motivací pro děti je krásný box na svačinu, na který je radost se podívat a ještě větší radost je se podívat, co je uvnitř.

Tipy na inovované svačinky vám dáme v některém z dalších článků, ale pojďme se nejprve podívat na to, jaké vlastnosti by měl skvělý a funkční box na svačinu mít. Potřebujeme přece, aby dobře sloužil.

Ze zkušenosti víme, že pokud krabičkou jen jednou něco proteče do tašky, nebo si s ní dítě spojí jen jednou špatný pocit, tak už svačinu z ní nikdy nebude jíst s radostí. Krabička je z psychologického hlediska odsouzena k roli outsidera. Takže všechno musí být dokonalé.

Musí dobře těsnit

Nejde jen o to, aby z krabičky něco nevyteklo, protože do ní většinou dáváme pečivo nebo pevné kusy jídla, ale i o to, aby vůně ze svačiny zůstala tam, kde má být a necestovala po učebnicích. A naopak, aby třeba temperkami z tašky nezačal vonět chleba. Přece jen, uvědomme si, že děti mají svačinu častokrát několik hodin v tašce za pokojové teploty, v létě ještě vyšší. Leckomu na tašku může i svítit sluníčko z okna. Nic příjemného. Dobré těsnění je tedy základem.

TIP: O chlup lepší jsou vždycky krabičky buď s gumovým těsněním, nebo s klipy: Jedna krásná klipová je i u nás. Se slony!

p5c0f8a60bb689-svacinova-krabicka-slon-mandala

Ať je hezká na pohled

Krabička na sváču je prostě šperk. Holčičkám to nemusíte vysvětlovat a kluci to tak mají taky, jen to neumí přiznat. Takže… když to bude přímo sada šperků, neprohloupíte. Sady se hodí také, když máte víc dětí a každé ráno je potřebujete podělit.

TIP: Jednu pro vás máme, krásnou sadu Petit Monkey Melounky.

Nebojte se doplňků

Aneb nebojte se nakoupit i látkové či papírové ubrousky a vylepšit dětem svačinu tak, že pod ní načechráte ubrouskovou peřinku, zabalíte do textilních barevných ubrousků. Pomůže to také fixaci jídla v krabičce, které se tak neotluče. Dbejte na to, aby jídlo bylo vzhledné i po vyndání z krabičky po několika hodinách.

TIP: Když si ubrousek na svačinku ušijete sami, děti budou s radostí vybalovat svačinku od maminky. To je potvrzené, jen se jich zkuste zeptat!

Ta nejsladší a nejlepší svačinka je vždycky od maminky....