Chytrá opička pomůže i se školou!

Zlomky nejsou žádný problém! Na našem eshopu snadno nakoupíte i velmi chytré hračky, které pomohou s výukou do školy. Ani zlomky nejsou tabu, však se na to hned podíváme. Někdy ve chvíli, kdy už dítě odchází do školy, podceňujeme funkci různých edukativních hraček, ale to je chyba!

V představivosti a hravosti je síla!

Všichni bychom měli zůstat až do dospělosti hraví. Takže vstupem do školy nebo – ano, řekněme, i do puberty, by hrací období končit nemělo. Stále je co objevovat, nehledě na to, že hravost rozvíjí fantazii a prostorovou představivost, v dnešním světě spíše virtuálním, oceníme i v pozdějším věku možnost drobné práce prstů, rozvíjení šikovnosti a prostorového přemýšlení. Nejen na monitoru, ale také ve skutečnosti.

ZLOMKY: Hezky naživo a názorně už od šesti let!

Počítadlo se zlomky je vhodné pro děti už od šesti let, kdy je můžete naučit principu částí rozdělených na části. Že vám z toho jde hlava kolem? Tak zkuste oblíbené dělení dortu na poloviny, třetiny a čtvrtiny a ejhle, jste jen krůčkem od této dřevěné vzdělávací hračky. V dřevěné desce najdete podel velikosti různé barevné části. Každá z těch částí vyjadřuje zlomek a jeho hodnotu, vizuálně uvidí, jak která část zlomku vypadá a na kolik „zlomků“ 😊 je rozdělena.

SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ: S dřevěnými kostkami jako po másle!

Víte, k čemu lze použít obyčejné hrací kostky? Třeba k názornému vyučování sčítání a odčítání. Krásných osm dřevěných kostek můžete použít k matematickému rozjímání, stejně jako jimi doplnit hry, ze kterých se už kostky záhadným způsobem vytratili.

Proměňte obyčejné sčítání a odčítání v hru. Ukryjte po bytě několik dílků z této počítací sady. Dítě je musí najít a správně zasadit příklad do výsledku. 

3D PROSTOR: Znáte tangramy?

A s touto hrou, kterou jsme pro vás vybrali, si vyhrají jak dospělí, tak děti. Znáte tangram? Je to dřevěný hlavolam, který se skládá z dřevěných dílů, kostiček, které se skládají podle předloh do 3D nebo i 2D obrázků. Je na vás, čím začnete. Návodů tu máte celou řadu, na každé přiložené kartičce jeden. Ne vždy to bude jednoduché! Rozdílné obtížnosti zabaví jak nejmenší, tak i rodiče a hlavně, můžete si vymýšlet i svoje vlastní obrazce!

 

Dětem můžeme pomoci rozvíjet nejen schopnost počítání, představivosti čísel, což je jeden z nejčastějších problémů s matematikou, čísla si děti neumí dost dobře prostorově představit, ale také můžeme rozvíjet grafické myšlení, tangramy jsou úžasné pro prostorovou představivost a u nejmenších dětí rozvíjí schopnost předvídat výsledek.