U nás je to naživo
Hračku si můžete prohlédnout na videu nebo na reálných fotkách, které pořizuji s našimi dětmi během jejich bezprostřední hry.
Jak s malými dětmi zvládnout nákup?
Začíná to chvíli poté, co dítě oslaví první narozeniny a trvat to může několik let. Horory na nákupech! Daly by se o tom napsat romány, ale existuje pár pravidel, jak takové nakupování s dětmi přežít v co nejzachovalejším duševním zdraví.
A rozhodně jsou to rady, které vyzkoušíte, protože i když se tomu nakupovacímu hororu budete vyhýbat, co to půjde, čas od času tuhle nepříjemnost absolvovat musíte.
Začneme maminkou – seznam je nutností!
Na takový nákup se pečlivě připravte. NÁKUPNÍ SEZNAM je nutností. A to i v případě, že jdete třeba jen pro jednu jedinou věc! V nepředvídatelné situaci nebo duševním vypětí, stresu, starostí o plnou plenku nebo v záchvatu vzteku vašeho dítěte, může i dvě věci ze tří zapomenout. Přetížený mozek ještě nepřetěžujte tím, že po něm budete chtít zapamatování si nákupního seznamu. Lísteček v kapse nebo v peněžence může zachránit nervy, protože se NEBUDETE MUSET PROBOHA VRACET!
Nepředstavitelné! Nebo si umíte představit horší noční nakupovací můru? Vrátit se tam, odkud jste zrovna zpocená vyběhla?
Choďte nakupovat mimo špičku!
Ne vždy je to možné, ale je to skvělá rada, která maximálně uleví. Pokud máte tu možnost, jděte nakupovat v době, kdy obchody nejsou přeplněné. Všední dopoledne, brzká rána, o víkendech jsou pak nejlepší právě jen brzká rána. Zvyklosti se také mění v ročním období, před svátky, přes svátky, ve školní rok i o prázdninách. Zkuste si vychytat dobu, kdy v tom vašem supermarketu je co nejméně lidí. Bude se vám lépe dýchat, lépe se orientovat a nákup bude rychlejší.
Nechoďte nakupovat, když jste hladoví!
Jednoduché pravidlo, které platí i s dětmi a to z jednoho jednoduchého psychologického důvodu. Naštvaná, hladová matka není nejlepší společnicí pro stresovou situaci. Naštvaná a hladová matka také bude kupovat mnohem víc zbytečností, čokolád, sladkostí, tučného bůčku, nezdravostí, protože prostě bude podvědomě cítit touhu si ty nervy napnuté k prasknutí něčím obalit. Na nákup se vybavte plným žaludkem a pokud možno co nejlepší náladou.
I ty si můžeš něco koupit!
Děti většinou chtějí také něco. Je to věčný kámen úrazu a je to také důvod, proč lépe chodit nakupovat bez nich. Nějakou částku totiž ušetříte na zbytečnostech. Když už ale s dětmi jdete, tak jim dovolte každému si něco koupit. Jednu věc… omalovánku, časopis, malou hračku. Nebo jim dejte finanční limit, nad který už nesmí jít. Sladkosti za dvacet korun, víc ne! Dohodněte se s dětmi dopředu, že si mohou něco vybrat. Platí však jedno pravidlo – toto pravidlo už se po vstupu do obchodu nesmí měnit! Žádné výjimky, žádné povolení nad limit.
Menší děti zabavte hračkou nebo hrou!
Využijte momentálního dětského rozpoložení nebo ještě útlého věku, kdy lze potomka ještě zabavit nějakou mimonakupovací aktivitou. Třeba hračkou. Nebo hrou typu – ukazuj na všechno, co je v obchodě červené. Budeme společně hledat všechno, na čem je obrázek jablíčka. Odvede to pozornost a dítě si cvičí postřeh. Vy ovšem mějte po ruce svůj nákupní seznam, protože ono počítání jablíček dost nepěkně tříští vaši soustředěnost na samotný nákup. Ale zase se vyhnete scéně, při které dítě bude něco umanutě chtít.
Scény striktně zakázány!
Je to hororová scéna, ale věřte, že se to rozhodně nemusí dít všem maminkám a všem dětem. Jistou formou otravování a tvoření drobných scén trpí všechny děti, ale stačí jasně nastavit pravidla hned od začátku a být důsledný. Některým maminkám se dokonce osvědčila drsná metoda, že jakmile dítě začne dělat scénu, okamžitě z obchodu odchází. Chce to ocelové nervy, přiznávám, ale prý stačí párkrát, a je klid… Rozhodně v tuto chvíli neplatí žádné domlouvání, diskuze a rozumné argumenty. Ty jen přilévají olej do ohně.
Pro větší děti – aktivní přístup
Děti bude nakupování víc bavit, když je necháte v pozdějším věku vézt svůj vlastní košíček, do kterého jim dáte pár drobností, jež mohou posléze vyložit na nákupní pás. Naučí se tak postup nákupu a užije si ten báječný pocit, že vám pomáhá a je užitečné. Ostatně, trénovat můžete i doma s těmito chytrými magnetky.
Nákupy se dají zvládnout s grácií. Jen to chce dobrou přípravu. Mít připravený seznam, minimum lidí v obchodě, plnou soustředěnost a v rukávu pár triků na oblafnutí dítěte.
Hračku si můžete prohlédnout na videu nebo na reálných fotkách, které pořizuji s našimi dětmi během jejich bezprostřední hry.
V mezilidských vztazích vyznávám poctivost a srdečnost. Zajímá mě, komu a co od nás nadělujete. Popovídejme si o tom od 8 do 22 hodin každý den v týdnu.
V roce 2019 jsme uzavřeli partnerství s Kateřinou Wich a její úctyhodnou neziskovkou. Lidé se srdcem na správném místě totiž stále existují.
Přeju si pro své tři děti jen to nejlepší. A přeju si to i pro sebe. Proto vybírám jen takové produkty, o jejichž kvalitě jsem přesvědčená a které bych si sama chtěla koupit.
![]() |
Osobní odběr Zásilkovna Česko
Cena: 79 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Kurýr Zásilkovna Česko
Cena: 109 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Kurýr PPL Česko
Cena: 109 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Česká pošta - Balík Do ruky
Cena: 149 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Osobní odběr Zásilkovna Slovensko
Cena: 99 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Kurýr Zásilkovna Slovensko
Cena: 159 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Slovenská pošta - Balík Do ruky
Cena: 189 Kč
Zdarma při nákupu nad 4000 Kč
|
![]() |
Osobní odběr
Cena: ZDARMA
Růžičkova 65, Radonice, 270 73
|