TIP na výlet: Mořské světy a tropické ryby

TIP na výlet: Mořské světy a tropické ryby

Téma moře a léto! Co může být lepšího! Pokud se nedostanete k moři, můžete se k němu vypravit alespoň s našimi tipy na návštěvu míst s mořskými akvárii a také s našimi hračkami. Zapotíte se pod tropickou mlhou i hrůzou ze žraloků plavajících přímo před vašima očima. Přinášíme vám pět míst, kde najdete velmi vydařené expozice mořských a tropických vodních živočichů. Někdy jsou součástí zoologických zahrad, jindy jsou samostatnou atrakcí. Kam se tedy vydat?

v5c3d2fb885b85-animal-aquarium-boy-792643

Praha (ZOO Mořský svět)

V pražských Holešovicích u výstaviště je stálá expozice mořských ryb a živočichů, největší v České republice. Máte se na co těšit, kromě různých přidružených atrakcí pro děti nebo podlahové projekce, tu samozřejmě největším lákadlem jsou žraloci. Mají tu tři druhy žraloků, které si budete moci prohlédnout pěkně zblízka. Dále rejnoky, murény, ale také speciální expozici s obávaným elektrickým úhořem. Jedno velké akvárium simuluje pod mořem potopenou loď, pirátský vrak a tam najdete žít přes dvě stě různých rybek a mořských živočichů. Tomu lze říci dokonalý pohled pod hladinu moře, dokonce i zpátky v čase!

Je tu také korálová jeskyně, akvárium s dravými piraňami a sladkovodní expozice, nebo nádrže, ve kterých rybky můžete krmit.

TIP od OPIČKY: Chrastící senzorické kostky s motivem moře

 

Hradec Králové (Obří akvárium Hradec Králové)

Tropické světy vám odhalí akvárium v Hradci Králové. Osvěží vás tu nejen občas i tropický déšť, mlha, ale i vysoká vzdušná vlhkost simulující tropické klima, samozřejmě tropické rostliny patřičných rozměrů – parádní botanická zahrada. Prohlédnout si můžete více než čtyřicet druhů ryb, které v jedné části expozice pravidelně krmí potápěči, což je asi největší atrakcí celého areálu.

TIP pro rodiče: večery si tu můžete rezervovat pro romantické večeře!

Děčín (ZOO Děčín, Rajské ostrovy)

Tato rybí expozice je součástí ZOO a nejvíce vás uchvátí korálové ostrovy a jejich obyvatelé, rozsáhlé mangrové ostrovy i s krabi, leguány a prostředím, které se vyskytuje u Tichého oceánu. Další část se tu věnuje asijskému vodnímu světu, i tomu, který je nad vodou. Najdete tu outloně, želvy a další obyvatele asijských přímořských oblastí. Expozice je součástí ZOO, takže v ceně vstupenky máte vstup i do Rajských ostrovů. A že to opravdu rajské ostrovy jsou! Příjemná cesta do míst, kam se obyčejně jen tak nedostaneme.

TIP od OPIČKY: Těšení si můžete zkrátit tímto naším  puzzle. 

Liberec (Botanická zahrada Liberec, expozice akvárií)

I tady je součástí ZOO parádní expozice akvarijních tvorů, která má dlouhou tradici. Liberec je jedinečný v tom, že právě tady je kolébka celé mořské akvaristiky v ČR. Kromě klasických ryb a mořských tvorů tu najdete třeba živé mořské řasy, jež tak často k vidění nejsou. Jinak také celou plejádu mořských živočichů.

TIP od OPIČKY: Dostanete-li chuť na pořádné rybaření, tady je jedno dřevěné… 

Olomouc (ZOO, Žraločí akvárium)

A je to tady! Specialita dne! Tady se specializují na žraloky a najdete jich tu v obřím akváriiu hned několik hned po boku různých tropických ryb, korálových a skalnatých útesů. Obří akvárium patří k největším u nás a ambice chovatelů je právě chov žraloků (útesových a bělocípých). Kéž se jim daří, co říkáte?

Tak kam se vydáte?

Pokud vás ale mořský svět neláká v živé formě, ale milujete ryby a modrou barvu, věřte, že protistresové omalovávání miluje moře. Mořské omalovánky, jedno z atraktivních témat, pořídíte i u nás. Třeba tady jednu přímo oceánskou.

Super tip: Až budete u moře, nezapomeňte tuto karetní hru, je totiž určená přímo do vody, využít ji můžete i ve vaně.