Recenze - Duhové chrastící kostky - dřevěná smyslová hračka

V krabici najdete dřevěnou robustní krabici a 6 duhových chrastících kostiček. Každá kostka má jinou barvu a uvnitř různý počet korálků. Kostky jsou vhodné pro děti již od dvou let.

Učení barev a jejich míchání

Když se přes kostku podíváte na svět, uvidíte ho v jejích barvách. Zároveň při překrytí dvou kostiček různé barvy uvidíte, jaká barva vznikne mícháním. Např. překrytím žluté a modré kostičky vznikne zelená barva.

Učení tvarů a prostorové představivosti

Některé kostičky mají tvar obdélníka, jiné čtverce a kolečka. Sortováním do dřevěného boxu děti rozvíjí svou prostorovou představivost a zároveň je zaujme klapací dřevěné víčko.

Rozvoj sluchu

Každá kostička vydává jiný zvuk. Děti uvnitř vidí korálky a mohou hádat, kterou kostičkou rodič zachrastil.

Shrnutí

Krásná nevšední hračka pro děti, která nejen zabaví, ale také děti naučí spoustu věcí. Nejmenší děti zabaví především sortování kostiček do dřevěného boxu a dívání se na svět barvami. Velmi zábavné jsou pro ně také zvuky, které vydávají. Větší děti zajímá míchání barev.

Dřevěné kostičky jsou celé vyrobené ze dřeva. Kostičky jsou krásně opracované, jediné, co trochu vytýkáme je zpracování dřevěného boxu - je pěkně funkční, ale malinko by si zasloužil lepší povrchovou úpravu ve vnitřní straně, která se ale časem vyhladí.

 t58ea23960243a-senzorickekostky-skladanibarev-m