RECENZE: Karetní hra Čarodějky od Djeco

Karetní hra Čarodějky od značky Djeco, která získala ocenění. Není to vůbec žádná náhoda, my jsme hru otestovali a musím říct, že všichni byli nadšení. Dobře, přiznám, že jediný zklamaný byl náš Péťa, protože cokoliv růžového se mu prostě nelíbí. Později ale i on přišel hře na chuť a o to víc měl radost, když zjistil, že hra stejnými pravidly je i s motivem pirátů.

h61e9cf1c264c6-ada0944

Konec nudných karetních her, tato hra vám ukáže, že karty jsou skvělou zábavou. Je určena pro děti od 5 let, ale z naší zkušenosti mohou hrát i děti od 4 let. Cílem hry je sestavit zámek jedné barvy jako první. To se sice může zdát jednoduché, ale čarodějnice Vám v tom mohou napáchat pěknou neplechu. 

Karty se zamíchají a umístí do středu stolu, na hromádku lícem dolů. Nejmladší hráč začíná a hra pokračuje ve směru hodinových ručiček. Hráč, který je na řadě, si vezme kartu z prostředku a ukáže ji ostatním hráčům. Hráč si musí líznout vždy minimálně jednu kartu a pak se rozhodně, zda bude chtít další (riskuje, že narazí na kartu s čarodějkou) nebo mu karta stačí a nechá hrát dalšího hráče.

V balení je celkem 55 karet, které jsou rozdělené následovně a každá má svoji funkci.

Karty se zámkem:

Každý zámek se skládá ze 6 karet. Pokud hráč doposud nezačal sestavovat vlastní zámek, musí začít sestavovat zámek v barvě karty, kterou si právě líznul (pokud už někdo jiný tuto barvu neskládá). Karta je položena lícem na horu před hráčem. Hráč může sestavovat zámek pouze jedné barvy. Když hráč dokáže sestavit zámek ze 6 karet jedné barvy dřív než kdokoli jiný, vyhrává. Když si lízne kartu zámku s jinou barvou, než sbírá, dá si ji lícem nahoru vedle sebe. Bude mít možnost ji prodat nebo ji použít později během hry.
Když si hráč vezme kartu se zámkem, může pokračovat ve hře a vzít si další kartu. Nebo se rozhodne, že dále nebude 
riskovat, aby nenarazil na kartu s čarodějkou a nechá hrát dalšího hráče.

r61e9cf2d2802e-ada0981

Karty s diamanty

Jakmile hráč nasbírá 3 diamanty, může si koupit kousek zámku od ostatních hráčů. Může kupovat pouze karty se zámkem stejné barvy, kterou sbírá.
Může koupit jen jednu kartu za kolo a jakmile kartu koupí, hraje další hráč. Hráč musí požadovanou kartu prodat, když je požádán. Když si hráč vezme kartu s diamantem, smí pokračovat ve hře a bere si další kartu, pokud chce.

i5d9e4f65bd7d6-karetni-hra-djeco-carodejky-chytraopicka12

Karty s čarodějkou

Ty představují smůlu! Když si hráč vezme kartu s čarodějkou, musí ji vrátit a spolu s ní další tři karty (buď s diamantem, se zámkem v jiné barvě, než sbírá nebo, pokud jinou nemá, i kartu s částí svého zámku) vrátí doprostřed herního pole, lícem nahoru, vedle hlavní hromádky karet. Když má hráč méně než tři karty, musí vrátit vše co má. Ve hře pokračuje další hráč.

n5d9e4f5fe899c-karetni-hra-djeco-carodejky-chytraopicka2

Karty s vílou

Když si hráč lízne kartu s vílou, dá si jí stranou a použije ji, když se rozhodne. Může ji například vyměnit za tři karty, kterých by se musel vzdát, když si lízne kartu s čarodějkou. Když si hráč lízne kartu s vílou, může pokračovat dál ve hře a bere další kartu.

k5d9e4f615c60e-karetni-hra-djeco-carodejky-chytraopicka5

Celá hra je zábavná, situace se rychle mění, všechny nás uplně pohltila. Navíc se nám líbí zpracování. Je uložená v pevné krabičce, karty jsou speciálně upravené tak, aby se netrhaly (jsou mnohem pevnější než klasické papírové) a jsou jako povoskované, odolné proti znečištění. Za nás tuto hru jednoznačně doporučujeme, nemá chybu a patří k nejoblíbenějích karetním hrám pro děti.

w589c74bb1b399-carodejky-uvodni-mala