Otestovali jsme dřevěnou mozaiku pro rozvoj jemné motoriky - Animo Djeco

Čtyřletý Péta nám pomohl otestovat oblíbenou motorickou hru mozaiku. Pro testování si vybral naší novinku s motivem zvířátek.

q59c111f50f57b-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo11 (1)

Balení

Hra je uložená v opravdu pevné krabičce z tvrzeného kartonu. Výhodou je, že když na ni dítě šlápne, nerozbije se tak lehce jako u jiných her. Je ale trochu těžké ji otevřít, dítě bude ze začátku potřebovat vaši pomoc. Někdy je to ale i výhoda, že malé děti si hru neotevřou samy.

Po otevření je krabička vybavena praktickou přihrádkou pro špedlíčky, které tak mohou být roztříděny dle barev.

f59c111d8ec415-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo2

 

Co je uvnitř

Uvnitř najdete dřevěnou tabulku plnou dírek, 8 obrazových předloh, obrázkové karty s řešením a 170 špedlíčků. Špendlíčky mají 5 barev a jedna přihrádka obsahuje mix barev a tvarů - např. zobáček pro kohoutka atd..

Obrazové předlohy mají ještě dírky, je třeba je tedy před hrou vyndat. Můžete si pomoci špedlíčky nebo to jde trochu obtížněji i rukou.

l59c111d01fc88-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo-predlohy

Jak se nám hrálo a co hra rozvíjí

Hra rozvíjí jemnou motoriku - je určena dětem od 4 let. Hru testoval opravdu čtyřletý chlapec, který s ní neměl žádný problém. Špendlíčky lehce vzal do ruky a zasadil do dírky.

Pomáhá naučit se barvičky - podle předloh zjistíte, zda dítě pozná barvičku na obrázku. Zeptejte se ho, jakou barvičku špedlíček má.

Rozvíjí fantazii - děti mohou tvořit nejen podle obrázkových karet, ale také podle vlastního vkusu.

Na trhu najdete velké množství těchto mozaikových motorických her, nás zaujala tato krásnými ilustracemi. Navíc podkladová deska je dřevěná. Oproti ostatním mozaikám jsou předlohy o něco pevnější než z obyčejného papíru. Zde je použitý tvrdší materiál s povrchovou úpravou.

k59c111ec3fddb-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo8

g59c111db03bd8-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo3

h59c111ef10da4-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo9

y59c111ce2c890-mozaika-drevena-djeco-montessori-hra-drevo