Otestovali jsme dřevěnou motorickou hračku - Chytání žraloků od Djeco

Hned na první pohled nás zaujal design krabičky s motivem podmořského světa v pestrých barvách. Krabička má délku 28 cm, šířku 15 cm. Díky výšce 3,5 cm se vejde do tašky a hru lze tedy snadno přenášet.

Možná se Djeco mohlo trošku více zamyslet nad otevíráním, chce to trošku zručnosti. Možná by bylo lepší příště udělat menší výsek pro snadnější otevírání. Vzhledem k tomu, že my ji využíváme hodně při cestování, beru to jako výhodu, krabička se sama neotevře.

65946d61abf4c8-magneticke-chytani-rybicek-djeco2

Věkově je určena pro děti od tří let. Krásně ji ale zvládne i dvouleté dítě pod dozorem rodičů.

Krabička je ilustrovaná i uvnitř, připomíná tak moře

y5946d616dd1e1-magneticke-chytani-rybicek-djeco

Uvnitř se ukrývá 12 magnetických dřevěných dílů s motivem žraloků a či ponorek s pasažérem. Součástí balení jsou i dva dřevěné pruty. Jsou barevně odlišné - jeden modrý a druhý oranžový.

Jeden magnetický dílek má délku od 6 až 9 cm. Jsou vyrobené z dobře opracovaného dřeva, povrch je krásně hladký a i magnetky jsou perfektně přidělané. Díly jsou krásně ilustrované, veškeré ilustrace pocházejí z dílny francouzských designérů.

15946d620ae0a4-magneticke-chytani-rybicek-djeco3

Navícmagnetický konec prutu  je u této hračky řešen velice bezpečně, je široký a na všech stranách dokonale zaoblený. Nehrozí tak poranění během hry.

b5946d62a24e27-magneticke-chytani-rybicek-djeco6

Na konci každého prutu je barevný magnet a magnetky na něm opravdu drží.

y5946d616dd1e1-magneticke-chytani-rybicek-djeco

Tato hračka se opravdu povedla. Nejen designem, ale perfektně rozvíjí motorické dovednosti dětí, schopnost soustředit se, koordinaci oko-ruka.