Recenze od Inny z Aktivního domečku - Ludattica WOODY puzzle

Tvary puzzlů jsou od ostatních velmi atypické. Hlavní odlišností je, že obsahují na dané téma výseky zvířat, které se dají ze sady vybrat a mohou se vložit do připravených stojánků se symbolem (siluetou) zvířete. Jednoduše tak vytvoříte výstavku a hned je tu příležitost na náměty k rozhovorům. Děti jsou velmi zvídavé a rády se o každém zvířátku něco dozvědí. Puzzle mají krásný design a jsou dřevěné.

Skládání puzzlů

Skládání puzzle se všeobecně velmi doporučuje. Dítě si osvojuje koordinaci ruky a oka, jemnou motoriku, soustředění, aj. Puzzle dětem rozvíjejí kreativní dovednosti. Zapojují obě hemisféry v mozku, podporují schopnost učit se a zapamatovat si. A hlavně, jsou pro děti příjemnou a klidovou činností. 

 

Tyto puzzle najdete v různých motivech:

 • Dinosaurus, Moře, Jednorožci, Polární zvířátka Savana nebo Lesní zvířátka

 

Puzzle mají krásný design a jsou dřevěné.

Obsahují 48 dílků a výrobce uvádí věk 3-6 let.

Odkaz na puzzle: Woody puzzle Ludattica

Lesní zvířátka

Když jsem dětem pořizovala Lesní zvířátka s motivem medvěda, bylo to v období, kdy neměly žádné narozeniny a nebylo ani období Vánoc a mě se jim je nechtělo dávat jen tak. Proto jsem na tento typ puzzlů vytvořila tzv. bojovku (cestu za pokladem). Na každý výřez zvířátka jsem vymyslela úkoly. Tento dokument si můžete zdarma stáhnout na stránkách Chytré Opičky v sekci „ke stažení“. Čeká tam na Vás popis ke všem zvířátkům několik variant úkolů. Je už na Vás, zda některé vyberete dle věkových možností Vašeho dítěte nebo si třeba vymyslíte vlastní. K bojovce jsem využila balící papír, do kterého jsem zabalila jednotlivá zvířátka s daným typem úkolů a následně ještě vložila do pytlíčku. Nastříhala jsem si fáborky z krepového papíru
a vydala se na zahradu vše rozmístit. Fáborky sloužily jako ukazatelé místa, kde má dítě úkol se zvířátkem hledat. Po splnění úkolu jsme se vydaly za dalším hledáním. Dcera si zvířátka postupně přidávala do krabičky a když měla všechny, vydaly jsme se za pokladem, což byl zbytek puzzlů. Musely jsme je hned složit ještě na místě, jak byla nadšená. Tuto cestu lze připravit kdekoliv, záleží na Vaší fantazii a možnostech.

Odkaz na video - Bojovka, Medvěd chodí po lese

 

Skládání více druhů dohromady

My máme doma Savanu a Lesní zvířátka. Jelikož je dcera předškolačka a již několikrát tyto puzzle skládala, oblíbenou činností pro ní je, když se tyto dvoje puzzle zamíchají do sebe a ona je třídí a skládá zároveň. Je to však již těžší varianta a chce to celkem trpělivost.

 

Využijte puzzle i jako náměty k rozhovoru (dle věku a individuálních potřeb dítěte):

 • Pojmenujte jednotlivá zvířata z výseků a povídejte si o nich.
 • Pokud při rozhovorech bude mít dítě natolik zvídavé otázky, které nebudete umět zodpovědět, zkuste je společně vyhledat (v encyklopediích, na internetu, z videí, apod.)
 • Zeptejte se dítěte, které zvíře a proč se mu líbí. 

 

Rozvoj ve vzdělávací oblasti:

 • Osvojení si poznatků a návyků k podpoře zdraví a životního stylu.
 • Přirozené i zprostředkované poznávání přírody, sledování rozmanitosti v přírodě.
 • Manipulační činnosti s hračkou.
 • Ovládat koordinaci ruky a oka, zvládat jemnou motoriku.
 • Pojmenování toho, čím je dítě obklopeno, artikulace a intonace řeči.
 • Učení nových slov a jejich následné aktivní používání.
 • Přemýšlení, koncentrace.
 • Komunikační schopnosti a dětské fantazie.
 • Spontánní hra.
 • Zvládání jednoduchých pracovních úkonů – uklidit si po sobě hračky.

 

Přejeme Vám spoustu zábavy.

 

Inna z Aktivního Domečku