hrát si a být spolu

10 tipů na vánoční dárky pro děti od čtyř let

Advent se nezadržitelně blíží, tak co kdybyste ho letos vyřešili úplně jednoduše kouzelným figurkovým adventním kalendářem, který si budete v rodině předávat po generace? Domeček s vyskakovacími zvířátky je vyrobený z certifikovaného dřeva a recyklovaného papíru a je pomalovaný rostlinnými barvami. Zamiluje si ho celá rodina.

Nezapomínejte na důležitost společných chvil a zahrajte si deskovou hru Zvířecí kamarádi. Tahle je také z recyklovaných materiálů a potištěná inkoustem ze zeleniny. Herní plocha je specifická, sedněte si se spoluhráčem naproti sobě a postavte ji do tvaru A. Trénujte dedukci a uhodněte, kdo je za dveřmi dřív, než se rozhoupe váš soupeř. Ve hře Pirátský poklad, na způsob hry dobble, budete potřebovat spíš postřeh. V parádní pevné krabičce najdete 50 malovaných oboustranných žetonů a jeden žeton s bombou – všechny z tvrzeného kartonu, aby se tak snadno nepomačkaly. Skleněné kuličky s dřevěným důlkem zase prověří vaši trefu. Zahrajte si staré dobré cvrnkání venku nebo i doma, důlky jsou přenosné a dají se položit kamkoli.

Pro malé parádnice tu máme luxusní kosmetickou tašku plnou kvalitně zpracovaných kosmetických nezbytností. V dřevěné sadě nechybí zrcátko, vintage parfém s rozprašovačem, vysoušeč vlasů, pudřenka, rtěnka ani paletka stínů. Princezničky se budou tetelit blahem i se zábavnými puzzlíky Parádnice, kdy skládají panenky podle barvy, která zrovna padne na kostce. Procvičí si jemnou motoriku a posílí schopnost soustředění.

Trochu nenápadného vzdělávání zajistí praktické dřevěné počítadlo, na kterém si děti zkusí z jedné strany sčítání a z druhé odčítání. Jak to v té matematice funguje, dětem názorně představí edukativní počítací tyčinky z certifikovaného dřeva. Pomocí vizualizace, zkoušení a skládání různých délek děti pochopí základní matematické principy samy.

Společný čas před usnutím bývá příležitostí pro sdílení dojmů z celého dne. Zahajte povídání jednou z osmi pohádek. Promítací baterkou zaostříte na stěnu a příběh může začít. Promítačku, přenosnou svítilnu, projektor noční oblohy a noční světlo v jednom dodáváme v krásném dárkovém balení. Vše, co se během dne dětem přihodilo a potřebují to zpracovat, než půjdou spát, můžou promítnout do stínového divadla s baterkou. Stačí jen složit pódium a hurá na scénu s vlastními příběhy.

Všechny hračky si můžete objednat rovnou jako dárek a my vám je zabalíme s přáníčkem od Chytré opičky. Ke každé objednávce teď navíc přikládáme nálepkový arch pro výrobu pokojíčku z krabice – třeba se bude hodit pro starší sourozence.

 

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies klikněte na tlačítko "Souhlasím" Další informace

SouhlasímNastavení