Francouzské šmrncovní pletení s panenkou

Pletení a háčkování, to dříve bylo tajné území maminek a babiček a bylo jen málo více fascinujících věcí než sledovat, jak jim z provázků pod rukama vzniká svetr nebo ponožka. Jak jen se to všechno může stát a může se ten provázek stát stejně poslušný i v mých rukou? Vždyť je jako živý, neposedí,nezůstane na místě, a ještě se tak rád šmodrchá!

Celý článek najdete zde

Fascinace provázkem
Než holčičky jednoho dne možná vezmou do ruky opravdový háček nebo pletací jehlice, uplyne ještě mnoho vody. Do té doby je bude umění jejich maminek a babiček udivovat a až se jednoho dne povede první řádek i jim samotným, bude to opravdu sladké opojné vítězství. Do té doby si musíme vystačit s jinými vlastnostmi provázku. Než se začne pod rukama měnit ve svetr nebo huňaté ponožky, je to stále ten pohyblivý kousek čehosi, co tak lehce uniká z ruky, ale zároveň to celé má pevně dané hranice, za které vás to nepustí. Natáhne se a… a nejde to dál.


Keramická panenka, která umí s vlnou doslova kouzla
Tohle je naprosto skvostný tip na dárek pro holčičky, které už touží po nějakém svém holčičím tvoření. Už prvňačky mohou umět vytvořit krásného motýlka, mladší holčičky to zvládnou s pomocí maminky. A zábava to bude pro každého. Panenka je krásná a může se stát i ozdobou dětského pokojíčku, protože je vyrobena z keramiky a má svým způsobem i pověstný šmrnc. Snad opravdu francouzský? Radost pohledět!
Její název je ovšem odvozen od stylu pletení, pro který je určena, je to trošku takové tkaní s bavlnou. Takže ve chvíli, kdy vezmete do ruky pletací vlnu, stane se figurka pletací pomůckou. Na její koruně pak podle návodu můžeme splétat, vplétat a tvořit nejrůznější tvary. Otevřete si návod a ponořte se prvního uměleckého namotávání provázků. Pod rukama začnou vznikat první krásná dílka, která můžete využít jako vánoční dárečky pro babičky.
TIP: Neomezujte se jenom na dodané kousky vlny, klidně využijte i jiné typy vlny i tenčích provázků.

Radost Vám udělá i pletací panenka v jemné růžové.

A CO PRO TY NEJMENŠÍ!?
Nenechte zahálet menší sourozence! Pro menší děti, které teprve objevují provázková kouzla a jejich nenapodobitelnou pohyblivost i tvarovatelnost, jsou vhodné třeba tyto dva tipy od Chytré opičky:

Dřevěné vyšívání
Dřevěné vyšívání je bezvadné pro cvičení motoriky prstíčků a dovede děti potrápit i z hlediska představivosti nebo plánování. Tady už se musí trochu přemýšlet, protože provázet mizí do dírek a výsledek je někdy opravdu nepředvídatelný! Nádherné je toto s holčičkou.

Krásné obrázky z provázků
Už tříleté děti s maminkou nebo tatínkem zvládnout vytvořit podle návodu obrázek ze sady Filoména, který si můžete pyšně vystavit v dětském pokojíčku. Provázky tady na rozdíl od dřevěného vyšívání mají svůj řád a hned vidíme, co s nimi děje. Jak se kroutí, jak se přizpůsobují obrázku a jak s nimi lze provádět nejrůznější měňavá kouzla. Přidáte se!
My už se na to těšíme…