Copak nadělit malému Štírkovi?

Blahopřejeme, máte-li doma dítě narozené ve znamení Štíra. Tohle dítko do vás vidí rentgenovým pohledem, takže snaha mít před ním tajnosti, je předem prohraná. Štír chápe svět kolem sebe instinktivně a s velkým pocitem pro spravedlnost, kterou z pohledu druhých může vyžadovat až krutě
a necitelně. Nejen sám pro sebe, ale i pro druhé, zejména pro slabší. No, a navíc se nám blíží čas jejich narozenin? Takže čím jim udělat největší radost? Pojďme se Štírkům podívat pod kůži a vytipovat si hračky podle jejich gusta.

Miluje hudbu a malování
Štíři mají hlubokou intuici, kterou nejlépe probouzí, uspokojuje a podněcuje hudba. Stejně tak se někomu vrhne vášeň pro malování a kreslení. V dospělosti pak mohou být nejen skvělými umělci, ale i těmi kreativci, kteří umění spojují dohromady, grafici, zvukaři, scénáristé, ale i sportovci, jež se
vyjadřují uměním pohybu apod… Mají obrovský smysl pro celek, ve kterém přesně vyciťují takové detaily, které běžný člověk na první pohled nevidí, nebo je nevidí vůbec.

TIP: Kreativní sada pískování

Pevné děti, které nejsou hysterické
Až na výjimky, kdy už opravdu přeteče pohár jejich trpělivosti, si můžete být jisti, že malí Štíři jsou dětmi, které pláčí v menší míře než ostatní. To je zčásti dané proto, že své emoce umí ovládat, jelikož je lépe než jiní chápou, snadněji umí dojít k pochopení toho, co se kolem nich děje a tudíž nemají potřebu kolem toho dělat humbuk. Mohou se zdát na svůj věk vždy o chlup dospělejší. Pro někoho se mohou zdát maličko zákeřní, ale to proto, že vidí víc, a mnohdy snadno poznají, kdo jim lže a co skrývá a podle toho se zachovají.

TIP: Ovšem sem tam se schovat se svými emocemi za masku, nebo si zahrát na někoho jiného, není vůbec špatné. Tahle série masek je vhodná nejen na narozeninovou oslavu, ale můžete si s ní zahrát i skvělé divadlo.

Školní docházka – trošku problém!
Jestli existuje pro dětský svět místo, které je živnou půdou pro nespravedlnost a ustrkování, tak je to škola. Tady se připravte na spory s učiteli, i spolužáky. Jakmile něco bude vnímat malý Štír jako nespravedlivé, tak se hodně rychle ožene. Postaví se za slabší, je schopen učiteli poradit, jak má učit – a nejhorší na tom bude to, že má pravdu… Musíte s ním jako rodiče pak mít velkou dávku trpělivosti. A upřímnosti. Naučte ho respektovat autority, vycházet s nimi asertivně a svou moudrost používat v souladu s okolím. Toto téma se nastolí nejpozději kolem puberty, kdy se všechny rodičovské hříchy nasčítají a pak… Pánbůh s vámi, milí rodičové! Vstup do vlastní temných stránek dospívání je pro Štíry mnohdy tak fascinující, že se na čas stávají opravdu jinými lidmi a záleží pak na tom, jak si s tím poradí nejen oni, ale i jejich okolí. Té se ale na oplátku dočkáte i od dítěte samotného. Štíři nelžou – naopak jsou schopni vám naservírovat pravdu bez obalu, a ještě pod lupou.