Novinky z našeho blogu


Jak se liší vzdělávání předškoláčků ve školce? A co můžete udělat doma?

Jak se liší vzdělávání předškoláčků ve školce? A co můžete udělat doma?

Pokud máte doma malého předškoláčka, možná si kladete otázku, jak vlastně školka připravuje děti k zápisu do školy? Nebo jestli se nějak liší předškolní vzdělávání tříleťáků a předškolních dětí? Zapátrali jsme, jak to ve skutečnosti je, jestli existují nějaké normy, jak pomůže i spolupráce rodičů doma, ale vždycky berte v potaz, že každá školka si do velké míry své předškolní vzdělávání podřizuje svým zvyklostem a zaměření.

CELÝ ČLÁNEK ZDE


Pohádka pro děti - Chytrá opička jde spát

Pohádka pro děti - Chytrá opička jde spát

Víš, mami, je tak těžké jít spát, když se ti vůbec nechce… Jako bychom tohle viděli v očích našich dětí snad den co den. Kde berou tolik energie? Chce se často říci rodičům, když už padají únavou a třeba sahají po nějakém příběhu v naději, že při jeho čtení usnou děti dříve než rodiče.

Celá pohádka zde.


Jak si hrát s miminkem?

Jak si hrát s miminkem?

Maminky se nás často ptají, jak zabavit malé miminko? Jde to! Líbí se mu barvičky, hudba a doteky. A hlavně pocit bezpečí. Větší děti už se postupně otevírají světu a tedy i hračkám. To jsou hlavní kritéria pro výběr aktivit pro ty úplně nejmenší. Mějte však s miminkem trpělivost v prvních šesti týdnech. V tu dobu jsou všechny hračky ještě pouhou dekorací, protože tu neúžasnější hračku má miminko na dosah pořád. Je to jeho maminka.

Celý článek najdete zde


3 tipy na Silvestrovské dobroty pro děti

3 tipy na Silvestrovské dobroty pro děti

Dnes vám nabídneme nejen parádní sadu pro dětské oslavy, třeba pro plyšáčky, ale také pár opravdových tipů na opravdové silvestrovské dobroty pro děti. Aby rodiče nepřišli zkrátka! A protože děti chtějí být všeho účastny, ale někdy je prostě k horké vodě a nožům a salámům nemůžeme pustit, musíme jim ten tvůrčí rozlet v kuchyni, ten pravý mejdanový, zajistit prostě jinak!

Celý článek zde:


Copak nadělit malému Štírkovi?

Copak nadělit malému Štírkovi?

Blahopřejeme, máte-li doma dítě narozené ve znamení Štíra. Tohle dítko do vás vidí rentgenovým pohledem, takže snaha mít před ním tajnosti, je předem prohraná. Štír chápe svět kolem sebe instinktivně a s velkým pocitem pro spravedlnost, kterou z pohledu druhých může vyžadovat až krutě
a necitelně. Nejen sám pro sebe, ale i pro druhé, zejména pro slabší. No, a navíc se nám blíží čas jejich narozenin? Takže čím jim udělat největší radost? Pojďme se Štírkům podívat pod kůži a vytipovat si hračky podle jejich gusta.

Celý článek najdete zde:


Francouzské šmrncovní pletení s panenkou

Francouzské šmrncovní pletení s panenkou

Pletení a háčkování, to dříve bylo tajné území maminek a babiček a bylo jen málo více fascinujících věcí než sledovat, jak jim z provázků pod rukama vzniká svetr nebo ponožka. Jak jen se to všechno může stát a může se ten provázek stát stejně poslušný i v mých rukou? Vždyť je jako živý, neposedí,nezůstane na místě, a ještě se tak rád šmodrchá!


Kam pro dětské omalovánky? Tipy na omalovánky ke stažení a již vytisknuté

Kam pro dětské omalovánky? Tipy na omalovánky ke stažení a již vytisknuté

Dneska se zaměříme na omalovánky. Máte-li na ně chuť právě teď a vlastníte tiskárnu, pak vám přineseme několik báječných tipů na místa, kde je můžete stáhnout online. Téměř okamžitě můžete brát pastelky do ruky. Nebo si ty pěkné tištěné objednejte u Chytré opičky a my garantujeme, že vám to čekání na zásilku bude stát rozhodně za to.

Zobrazit celý článek na blogu


Vše proti vším!

Vše proti vším!

A je to tady. Dali jste dítě do mateřské školky a ono přineslo domu vši? Nepanikařte, vší se zbavíte snadno, musíte být ale důslední... Dříve bylo ostříhaní vlásků jediným možným řešením. Dnes už jsou ale i jiné možnosti. Obrňte se ale trpělivostí.

Zobrazit celý článek na blogu